airBaltic: pastāv aizdomas, ka četri no pieciem apkalpes komandas locekļiem bija lietojuši alkoholu

2015. gada 08. augusts plkst. 18:28
Dalies ar šo rakstu

Latvijas aviokompānija airBaltic informē, ka tās lidojums BT7843 no Oslo Norvēğijā uz Haniju Krētas salā Grieķijā aizkavējās 4 stundas un 45 minūtes, jo lidojuma apkalpei tika liegts izpildīt lidojumu. Saskaņā ar pašreiz pieejamo informāciju pastāv aizdomas, ka četri no pieciem apkalpes komandas locekļiem bija lietojuši alkoholu.

Šobrīd tiekot veiktas rūpīgas medicīnas pārbaudes, lai noteiktu alkohola līmeni asinīs.

Drošība ir galvenā prioritāte un airBaltic šobrīd veic rūpīgu šīs situācijas izmeklēšanu. Aviokompānijai ir vairāku līmeņu kontroles mehānismi, lai nodrošinātu visu airBaltic lidojumu drošību, teikts tās paziņojumā. Aviokompānijai ir noteiktas procedūras, lai novērstu potenciālās cilvēku izraisītās kļūmes. Līdz izmeklēšanas beigām airBaltic ir uz laiku atstādinājusi četrus iesaistītos apkalpes locekļus. airBaltic izsaka pateicību Norvēģijas lidostai un policijai par ieguldījumu, nodrošinot airBaltic drošības principus.

airBaltic atvainojas Norvēģijas pasažieriem par sagādātajām neērtībām un reisa kavēšanos. airBaltic uzsver, ka aviokompānijā netiek pieļautas nekādas atkāpes no drošības standartiem, un tiklīdz tiks pabeigta pilnīga izmeklēšana, aviokompānija izvērtēs papildu drošības pasākumus sadarbībā ar aviācijas uzraudzības iestādēm.

Aģentūra LETA ziņo, ka šorīt Oslo lidostā aizturēta aviokompānijas airBaltic lidmašīnas apkalpe, kurai pārbaudes uzrādījušas nepieļaujamu alkohola līmeni, informējusi Norvēģijas raidorganizācija NRK.

Apkalpe aizturēta plkst.5.15 ierindas pārbaudes laikā, kad pilotam, otrajam pilotam un divām stjuartēm alkohola līmenis pārsniedzis pieļaujamās 0,2 promiles. Viņi nodoti policijai un nogādāti pie ārsta asins pārbaužu veikšanai, pavēstīja policijas pārstāvis.

Kā paziņoja policijas prokurore Edīte Eka Sērensena, elpas pārbaudes uzrādījušas reibumu četriem no pieciem apkalpes locekļiem. Policija iejaukusies, kad saņēmusi anonīmu zvanu ap plkst.4.

Aizturētajiem draud cietumsods līdz diviem gadiem. Visi četri ir no Latvijas un strādā airBaltic.

Apkalpei bija paredzēts vadīt lidmašīnu Boeing 737 ar 109 pasažieriem ceļojumu kompānijas Star Tour čarterreisā, lai nogādātu norvēģu tūristus Krētā.

Kā pavēstīja Star Tour komunikāciju direktore Nora Aspergena, kompānija notikušo uztver ļoti nopietni, taču ir pāragri teikt, vai tas ietekmēs sadarbību ar aviokompāniju.

Kā NRK pastāstīja viens no pasažieriem, viņi iesēdušies lidmašīnā, taču drīz pie lidostas piebraukusi policijas automašīna un aizvedusi apkalpi. Lidostas personāls paziņojis, ka reiss tiek atlikts slimības dēļ.

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem, kā arī izpilda čārterlidojumus Eiropas tūroperatoru uzdevumā.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99.8% akciju.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi