airBaltic pērn izdevies četras reizes samazināt zaudējumu apmēru

2013. gada 15. aprīlis plkst. 9:50
Autors: NOZARE.LV
Dalies ar šo rakstu

Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai airBaltic pērn izdevies aptuveni četras reizes samazināt zaudējumus, salīdzinot ar gadu iepriekš, un tie nedaudz pārsniedz 20 miljonus latu, sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš skaidro, ka 2011.gads nebija pats labākais airBaltic vēsturē un zaudējumi sasniedza 84 miljonus latu. Ja iepriekš zaudējumu apmērs 2012.gadam tika lēsts 38 miljoni latu, tad realitātē ir skaidrs, ka zaudējumi būs nedaudz virs 20 miljoniem latu, skaidroja ministrs.

«Tas ir būtisks uzlabojums,» secināja Matīss un norādīja, ka arī 2013.gadā situācija uzlabojas vēl vairāk un šo gadu lidsabiedrība varētu beigt ar zaudējumiem, kuru «skaitlis tuvojas nullei».

Jau iepriekš lidsabiedrības pārstāvis Jānis Vanags norādīja, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic pērnā gada zaudējumi nebūs iepriekš prognozētie 38 miljoni latu un «reālais rezultāts būs krietni labāks».

Izvērtējot pērnā gada pusgada rezultātus, uzņēmuma vadība atklāja, ka gadu kopumā paredzēts noslēgt ar 33 miljonu latu zaudējumiem. Zaudējumu apmēru samazināšanos apstiprināja arī trešā ceturkšņa finanšu rezultāti, kuru lidsabiedrība noslēdza ar 4,8 miljonu latu tīro peļņu.

Kā iepriekš apgalvoja airBaltic izpilddirektors Martins Gauss, airBaltic ReShape restrukturizācijas plāns ik mēnesi uzrāda labākus rezultātus, nekā paredzēts. Pērn trīs mēnešus pēc kārtas, proti, jūlijā, augustā un septembrī, uzņēmums sasniedzis labākus peļņas rādītājus, nekā sākotnēji tika paredzēts.

Pērnā gada sākumā airBaltic paziņoja par biznesa pārveides plānu, lai atgrieztu aviokompāniju pie peļņas un ilgtspējīgas turpmākās attīstības.

airBaltic ir 1995.gadā dibināta akciju sabiedrība. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām