airBaltic šogad radītas 400 jaunas darba vietas

Autors: Dace Skreija
2010. gada 02. augusts plkst. 13:18

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic un saistītie uzņēmumi šogad jau pieņēmuši teju 400 jaunus darbiniekus. Kopš 2010. gada sākuma airBaltic kopā ar saistītajiem uzņēmumiem radījuši teju 400 jaunas darba vietas. airBaltic ik gadu nodrošina arī ap 50 vasaras prakses vietām Latvijas skolēniem un studentiem, taču šo iespēju izmanto arī Baltijas, Skandināvijas un Rietumeiropas jaunieši.

Aviokompānija šogad darbā pieņēmusi 50 stjuartus no Latvijas, tomēr pēdējās dienās aizsākusies vētraina viedokļu apmaiņa par airBaltic paziņojumu meklēt darbiniekus ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. «Mēs pilnībā piekrītam dažu politiķu izteiktajam viedoklim – tas ir absurds, ka augsta bezdarba apstākļos nav iespējams atrast starptautiskajām aviācijas prasībām atbilstošus kandidātus, jo liela daļa ir devusies uz ārvalstīm. Mēs tāpēc vēlamies aicināt ekonomikas ministru un izglītības ministri uz diskusiju, kā uzlabot esošo situāciju. airBaltic politika ir piesaistīt darbā labākos un profesionālākos speciālistus, un mēs šādu pieeju saglabāsim arī turpmāk,» tā airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.

Tā kā airBaltic ir starptautiska kompānija, tās darba valoda ir angļu. Uzņēmumā šobrīd strādā 25 nacionalitāšu pārstāvji.

Atslēgvārds