Aizdomās par robežas šķērsošanas kārtības apiešanu divi aizturētie

2006. gada 20. decembris plkst. 12:30

19.decembrī Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem, turpinot izmeklēšanu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kukuļņemšanu un citām nelikumīgām darbībām saistībā ar robežas šķērsošanas kārtības apiešanu robežkontroles punktā Grebņeva, par līdzdalību kukuļošanas procesā aizturēja Ludzas rajona policijas pārvaldes (RPP) ceļu policijas jaunāko inspektoru un kādu Rēzeknes uzņēmēju.

Šobrīd aizturētās personas ievietotas Īslaicīgās aizturēšanas nodaļā un tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

Šā gada 7.novembrī, Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) ONAP darbinieki sadarbībā ar KNAB darbiniekiem operatīvo pasākumu rezultātā aizturēja septiņas Valsts Robežsardzes (VRS) Ludzas pārvaldes robežkontroles punkta Grebņeva amatpersonas un divus Latgales organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus.

Minētās personas tika aizturētas aizdomās par nelikumīgām darbībām, kas veicināja valsts robežas šķērsošanas kārtības apiešanu, sevišķi gadījumos, kad atsevišķiem transporta līdzekļiem tika dota iespēja par attiecīgu samaksu apiet uz robežas izveidojušos smago kravas automašīnu rindu un šķērsot valsts robežu. Tādējdi nepamatoti izvairoties no vairāku dienu stāvēšanas gaidot robežas šķērsošanas iespēju rindas kārtībā.

Pēc policijas darbinieku rīcībā esošās informācijas, izveidojušos smago automašīnu rindas apiešanu organizēja Latgales organizētās noziedzības grupu pārstāvji un par šo pakalpojumu no transporta līdzekļu vadītājiem tika iekasēta maksa, savukārt sadarbībā ar VRS amatpersonām tika nodrošināta smago automašīnu netraucēta robežkontroles punktu šķērsošana.

VP GKrPP ONAP pret aizturētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas "Par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā", kas paredz sodu ar brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Turpinās pirmstiesas izmeklēšanas ar mērķi noskaidrot vēl citus iespējamos noziedzīgās grupas dalībniekus.