Aizkrauklē atsāk ražot koka paneļu ēkas

2012. gada 26. oktobris plkst. 14:40
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

SIA Aizkraukles industriālais parks, kas saimnieko bijušās Telefona aparātu rūpnīcas teritorijā Aizkrauklē, šoruden sāka ražot koka paneļu konstrukcijas vienģimenes, dzīvokļa tipa un arī atsevišķas konstrukcijas daudzstāvu mājas, raksta reģionālais medijs Staburags. SIA Aizkraukles industriālais parks izveidota pirms gada, un šajā laikā galvenokārt strādāts, lai pakāpeniski sakārtotu ēku un telpas, ko piedāvā iznomāšanai. Vēlāk radās ideja un iespēja arī pašiem nodarboties ar ražošanu.

«Te iepriekš jau bija uzņēmums ar līdzīgu darbības jomu, bet vēlāk darbu pārtrauca. Pēc īpašuma iegādes sapratām, ka iekārtas ir darba kārtībā, tāpēc apzinājām ražošanas iespējas, meklējām sadarbības partnerus un sākām strādāt. Lai atjaunotu ražošanu, vajadzēja laiku, bet viss noritēja veiksmīgi,» stāstījis uzņēmuma di­rek­tors Edgars Kurpics.

No Aizkrauklē ražotām koka paneļu konstrukcijām ir uzceltas ēkas tepat Latvijā, raksta Staburags. Ir sadarbības iestrādes ar pasūtītājiem arī austrumos un rietumos. Pēc pirmajām vienkāršākajām šobrīd top sarežģītāka projekta māja, kas būs ar modernākiem apdares materiāliem un jaunākiem tehnoloģiskiem risinājumiem. Tas būšot pārbaudījums uzņēmumam. Ražošanas vadītājs piebilst, ka ikvienu projektu var īstenot kā koka paneļu māju vai arī pasūtīt atsevišķas paneļu detaļas. Ja nepieciešams,  uzņēmums māju apņemas uzbūvēt pilnībā. Paneļu izgatavošanai izmanto galvenokārt egles un priedes žāģmateriālus, kas ir žāvēti un speciāli sagatavoti, uzņēmums tos iepērk no citiem Latvijas ražotājiem.

«Skandināvijas valstīs šādas mājas ir populāras, un tur cilvēki jau sen pārliecinājušies, ka tās ir ne tikai lētākas par mūrētajām, bet arī ar labu siltuma noturību un citiem tehniskajiem rādītājiem. Mājas karkasu var izgatavot nedēļas laikā, jo neesam atkarīgi no laika apstākļiem, savukārt pilnībā pabeigt māju objektā varam divos līdz trijos mēnešos. Arī Latvijā šādas būves kļūst iecienītas, jo cilvēki sāk saprast to priekšrocības. Rūpnīcā ražotai mājai ir augstāka kvalitāte, nekā to dažkārt paveic nepazīstamu celtnieku brigāde objektā. Agrāk cilvēki gribēja pēc iespējas lielāku dzīvojamo platību, bet tagad primārais nav kvadrātmetri, bet ekonomiskums un ērtums,» saka SIA Aizkraukles industriālais parks direktors.

Ar uzņēmumā strādājošajiem vadītāji ir ļoti apmierināti un par darbaspēka trūkumu pagaidām nesūdzas. Ar laiku ražošanu iecerēts paplašināt, nodarbinot līdz 25 strādniekiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām