Aizkraukles autoostas telpās ierīkots naktsklubs

2017. gada 12. decembris plkst. 14:47
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītās nedēļas nogalē Aizkrauklē autoostas telpās durvis vēris klubs «Stacija», vēsta reģionālais medijs Staburags.

Vērojot autoostā notiekošo kopš aizvadītās piektdienas, medijs secina, ka muzikālie vakari tur noteikti turpināsies, jo «iekārtota pamatīga skatuve. Bet arī pasažieriem kāds stūrītis pagaidām tajā visā ir atstāts. Piektdien pa dienu soli, kur pasažieriem gaidīt autobusu, bija sastumti vienā telpas stūrī, bet viss pārējais norobežots ar melnu plēves sienu. Paveroties augšup, varēja manīt metāla skatuves konstrukcijas prožektoriem un skaņas pastiprinātājiem. Pirmdien, iegriežoties autoostā, tās pārvērtības jau varēja izpētīt pamatīgāk. Vietā, kur kādreiz bija biļešu kases un tirdzniecības kiosks, izveidota bāra lete, pretī ieejai — skatuve. Autobusa gaidītājiem atstāti daži soli pie veikala «Jutta» durvīm. Šis stūris no visas pārējās telpas norobežots ar sakrautiem soliem un novilktām virvēm, uz kurām piestiprinātie uzraksti vēsta par to, ka tālāk iet nedrīkst, pieslēgta signalizācija un videonovērošana».

Pasažieru pārvadājumu uzņēmums «CATA», kas, pārņemot Aizkraukles autotransporta uzņēmumu, savā īpašumā ieguva arī šo ēku, jau iepriekš esot informējis, ka autoosta Aizkrauklē jau sen nepildīja savas funkcijas. Satiksmes ministrijas Autoostu reģistrā reģistrēta tikai autoostas daļa ar autobusu iebraukšanas laukumu, iekāpšanas platformām un uzgaidāmajām nojumēm.

Pašvaldības vadītājs Leons Līdums medijam norāda, ka darījums noticis starp diviem privātuzņēmumiem un pašvaldībai šajā gadījumā atļauja nav jāprasa, lai gan kluba pārstāvji bija ieradušies domē un informēja pašvaldību par saviem plāniem. «Tā ir privāta iniciatīva, kas nāca negaidot. Kluba veidotāji sazinājās ar ēkas īpašniekiem un arī mūs domē informēja, ka plāno tur rīkot muzikālos pasākumus. Šajā jomā pilsētā ir brīva niša, ir maz vietu, kur pavadīt brīvo laiku, jo retais uzdrošinājās kaut ko tādu rīkot. Viņi solīja te atskaņot labu mūziku, savukārt mēs ceram arī uz ēkas sakoptību.»

Kluba «Stacija» pārstāvis informējis, ka Aizkraukles autoosta sen nepilda savas funkcijas, tāpēc telpām rasts cits lietojums. «Kā zināms, šī ēka nedarbojas kā autoosta — kases slēgtas jau vairākus gadus, un saistība ar vārdu «autoosta» ir vairs tikai ieradums. Tas, ka šobrīd esam atstājuši vietu autobusu pasažieriem, vairāk ir dēvējams par mūsu un AS «CATA» labo gribu, jo nodrošināt uzgaidāmās telpas darbību vienlaikus nozīmē arī papildu izdevumus, kurus šobrīd uzņēmies klubs «Stacija». Bet ir svarīgi, lai šie pasažieri mācētu uzvesties un ievērot vispārpieņemtos kārtības noteikumus, tad mēs savukārt ar prieku to nodrošināsim arī turpmāk.»

Dalies ar šo rakstu