Aizliegums turēt vistas šauros sprostos uzņēmējiem var būt liktenīgs

2011. gada 22. septembris plkst. 9:01
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Putnu fermām ES labturības prasības jāievieš jau pavisam drīz. Ja ES labturības prasības netiks atliktas, iespējams, mazajām putnu fermām šis bizness būs jāpārtrauc. Pagaidām vēl nav skaidrības, vai Eiropas Komisija (EK) pagarinās prasību ieviešanas termiņu, kas beidzas šā gada 31. decembrī. Atbildīgie dienesti gan norāda, ka par ES prasībām lauksaimnieki bija informēti laikus, turklāt bija noteikts pārejas periods.

ES prasības par dējējvistu labturību paredz, ka no nākamā gada 1. janvāra aizliegts turēt dējējvistas šauros un prasībām neatbilstošos sprostos.

Variņu pagasta lauksaimniecības uzņēmuma Palsa putnu ferma darbosies vēl tikai dažas nedēļas un oktobrī savu darbību pārtrauks.

Putnu fermas apsaimniekotāja SIA Palsa valdes priekšsēdētājs Aivis Aizsilnieks stāsta, ka galvenais iemesls putnu fermas darba pārtraukšanai ir fakts, ka nākamā gada 1. janvārī stāsies spēkā Eiropas Savienības prasības par dējējvistu labturību. Tā kā šīm prasībām atbilstošu, modernu sprostu ieviešanai vajadzīgi lieli finanšu ieguldījumi, uzņēmuma vadība pieņēmusi lēmumu pārtraukt olu ražošanu.

A. Aizsilnieks uzsver, ka, iespējams, modernizācijai labvēlīgs lēmums tiktu pieņemts gadījumā, ja fermas ēkas būtu salīdzinoši labākā stāvoklī, taču tās ir novecojušas gan morāli, gan fiziski, tāpēc olu ražošana tiks pārtraukta.

Tomēr Palsa attīsta jaunas fermas būvniecību, kur paredzētas vietas 500 govīm un tajā darbu varētu rast arī astoņi vistu fermas darbinieki, kas jau oktobrī paliks bez darba. Govju fermas celtniecību SIA Palsa paredzējusi pabeigt līdz šā gada beigām.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām