Aiztur piedzērušos autozagli; īpašniekam, lai atgūtu auto, jāmaksā

2008. gada 16. marts plkst. 21:12
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Kā izrādās, vairākas Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošas iestādes nespēj sastrādāties. Par upuri šajā gadījumā kļuvis kāds auto īpašnieks, kurš mēģina atgūt savu īpašumu, bet tas nav tik vienkārši, jo auto nonācis valsts aprūpē, šovakar informēja TV3 raidījums Nekā personīga.

9.februāra naktī Juglā policija uz ielas ievērojusi kādu Opeli, kas braucis pārāk aizdomīgi un nolēmusi mašīnu apturēt. Vadītājs izskatījies iereibis, kā izrādās, viņam neesot bijušas tiesības. Automašīnu nogādāja privātā stāvlaukumā, kas ir noslēdzis līgumu ar Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošo aģentūru Materiālās rezerves. Pēc kāda laika atklājies, ka auto patiesībā ir nozagts un ceļu policija ir nejauši 9.februārī aizturējusi auto zagli.

Pēc desmit dienām policija nolēmusi, ka mašīna jāatdod tās saimniekam un nosūtījusi paziņojumu, ka to var saņemt firmas Stabu 58 stāvlaukumā Pērnavas ielā. Bet izrādījies, ka tas nav tik vienkārši. Aģentūra Materiālās rezerves atsūtījusi vēstuli, ka auto īpašniekam jāsamaksā par zaglim atņemtās automašīnas nogādāšanu līdz stāvvietai un tās glabāšanu - gandrīz mēnesi. Pretējā gadījumā mēneša laikā aģentūra likumā paredzētajā kārtībā auto iznīcinās vai pārdos izsolē. Īpašnieks ir principiāls un naudu nemaksā, gājis gan uz aģentūru, gan stāvvietu, bet auto nav atguvis. Arī policiju stāvlaukumā nelaiž, tāpēc policisti devušies pie tiesneša, kurš uzrakstījis kratīšanas orderi, bet arī tas šajā gadījumā nav palīdzējis. Policija stāvējusi aiz vārtiem.

Pagājusi gandrīz stunda un policistus tomēr ielaida, taču stāvvietas īpašnieks telefonsarunā ar aģentūras direktoru Valēriju Koķi joprojām diskutējis, kā rīkoties.

Pēc notikušās kratīšanas ziņojumu par policijas rīcību Iekšlietu ministrijai uzrakstījis neviens cits kā aģentūra Materiālās rezerves. Viņuprāt, policija, mēģinot atgūt automašīnu, neesot rīkojusies pareizi.

Šobrīd par notikušo ir uzsākta dienesta izmeklēšana. Nākamās nedēļas laikā būšot skaidrs, kas vainojams nesakārtotajā sistēmā un kuram ir taisnība - policijai, kas centās atgūt automašīnu, vai Materiālo rezervju sadarbības partnerim, kas vēlējās saņemt naudu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām