AKKA/LAA izsniegtās licences maksa par taksometru ir 70 santīmi mēnesī

2013. gada 25. janvāris plkst. 17:18
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

«Mūzikas atskaņojums taksometros saskaņā ar Autortiesību likuma publiskā izpildījuma definīciju vēl joprojām kvalificējas kā publiska telpa, kurā ar autortiesībām aizsargātas mūzikas atskaņošanu ir nepieciešama licence. Ņemot vērā, ka mūzika taksometrā izpilda vienīgi fona, patīkamas atmosfēras funkciju, AKKA/LAA izsniegtās licences maksa par taksometru ir tikai 70 santīmi mēnesī,» DB norāda AKKA/LAA preses sekretārs Reinis Briģis.

Tāpat gadījumos, ja sabiedrisko pakalpojumu sniedzējs neatskaņo mūziku vienīgi sev, piemēram, slēgtā šofera telpā, bet arī to atskaņo pasažieriem, tad AKKA/LAA šādiem publiskā izpildījuma gadījumiem licenci izsniegs. «Par mūzikas publiska izpildījuma faktu sabiedriskajā transportā liecina kaut vai tas, ka AKKA/LAA ir saņēmusi zvanus ar sūdzībām, ka pasažieri ir spiesti klausīties šofera izvēlētu mūzikas repertuāru, kas nav viņu gaumē un pieņemamā skaļuma līmenī,» pamatoja R.  Briģis.

Kopumā diskusijās par publisko izpildījumu, AKKA/LAA atzīmē, ka darba devējiem pašiem jāizlemj, vai viņu pārziņā esošās telpas atbilst likuma definīcijai attiecībā uz publisku vietu.

«Nevienas valsts likums nepasaka, vai peldbaseins, SPA, šūšanas pakalpojumu darbnīca ir vai nav publiska vieta. Tāpat likums nepasaka, kurā brīdī biroja telpas kļūst par klientu pieņemšanas zāli. Tāpēc jau agrāk esam norādījuši, ka AKKA/LAA nav tiesību interpretēt likumu un, ja darba telpu turētājs, tai skaitā arī valsts iestāde, vēlas ievērot Autortiesību likuma regulējumu, licences darbavietu turētājiem izsniegsim,» skaidroja R.  Briģis.

Ņemot vērā, ka darbavietās mūzika aizpilda fonu un tai nav būtiska loma kā, piemēram, diskotēkās, maksa par mūzikas izmantojumu ir – 5 Ls gadā, ja mūzika tiek atskaņota birojā, kurā strādā līdz pieciem darbiniekiem vai 30 Ls gadā, ja mūzika tiek atskaņota 200 cilvēkiem, liecina AKKA/LAA sniegtā informācija.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām