Aktivitāti biroju tirgū nodrošina esošie nomnieki

2011. gada 03. jūnijs plkst. 17:41
Dalies ar šo rakstu

Lai gan vērojama makroekonomisko rādītāju pakāpeniska uzlabošanās, nomnieku aktivitātes pieaugums biroju segmentā pēdējā pusgadā galvenokārt saistīts ar iespēju nomāt labākas telpas par salīdzinoši zemu nomas maksu, raksturo Latio Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns.

Tā kā biroju nomas maksa kopš pagājušā gada vidus vairs nesamazinās un ir stabilizējusies, bet pieprasītākajās vietās brīvo telpu apjoms sāk sarukt, uzņēmumi apzinās, ka ir pēdējais brīdis, lai nomas līgumos fiksētu izdevīgu nomas maksu un nosacījumus, viņš skaidro.

Savukārt to uzņēmumu skaits, kam jaunas biroju telpas nepieciešamas paplašināšanās nolūkos, ir krietni mazāks. Tāpat pagaidām nav daudz jaunu kompāniju, kas interesētos par biroju telpām. Daļu pieprasījuma veido ārvalstu kompāniju izveidotie uzņēmumi, kuru skaits biroju meklētāju vidū salīdzinājumā ar 2009. un 2010.gadu šogad ir palielinājies.

2011.gada pirmajā ceturksnī aktīvākie biroju nomas tirgū bija informācijas tehnoloģiju uzņēmumi, maksātnespējas administratori un citi juridisko pakalpojumu sniedzēji, konsultāciju uzņēmumi, transporta un loģistikas kompānijas, ar tūrisma industriju saistīti uzņēmumi. Trīs ceturtdaļas pieprasījuma veidoja nomnieki, kam nepieciešamas biroju telpas platībā līdz 200 m2.

2011.gada pirmajā ceturksnī kopumā neiznomāti bija ap 30% Rīgas biroju telpu. Rīgas centrā šis rādītājs ir ap 15%, bet Pārdaugavas pieprasītajās biroju ēkās – virs 15%. Populārākajās vietās biroju nomas maksas līmenis sāk paaugstināties, jo brīvo platību kļūst mazāk, apgalvo Latio.

A klases biroju telpu segmentā vidējā nomas maksa, par kuru gada pirmajos mēnešos notika darījumi, bija 8–10 eiro/m2. Augstākā nomas maksas robeža šajā telpu segmentā bija 18 eiro/m2. B klases biroju nomas darījumu vidējā maksa bija 6–8 eiro/m2, bet augstākā robeža – 12 eiro/m2.
 

Dalies ar šo rakstu