Karjera

Aktivizēs bezdarbniekus ātrāk atgriezties darba tirgū

Žanete Hāka, 13.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai pilnveidotu bezdarbniekiem sniedzamos darba meklēšanas atbalsta pasākumus un aktivizētu bezdarbniekus ātrāk atgriezties darba tirgū, Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos Par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem, informē LM.

Noteikumu projekts ceturtdien, 13.oktobrī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Paredzēts jauns atbalsta pasākums bezdarbniekiem – Nodarbinātības valsts aģentūra /NVA/ segs ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanas izmaksas. Tas nepieciešams, jo profesionālās kompetences atzīšana paaugstina bezdarbnieka iespējas iekārtoties darbā tajā profesijā, kurā iegūta pieredze, bez nepieciešamības apgūt profesionālās izglītības programmas bezdarbnieku apmācību ietvaros.

Lai uzlabotu izglītības sniedzēju apmācību kvalitāti, turpmāk neformālās izglītības programmas valsts valodas apguvei varēs īstenot tikai tās izglītības iestādes, kurās pēc apmācību programmas noslēguma pārbaudījumus Valsts izglītības satura centrā pēdējā gada laikā sekmīgi nokārtojuši ne mazāk kā 70% no apmācīto personu skaita.

Plānotie grozījumi arī paredz, ka darba meklējumu dienasgrāmata, ja bezdarbnieks izteicis tādu vēlmi, var tikt izsniegta un aizpildīta arī elektroniski. Vienlaikus paredzēts noteikt arī laika periodu, kādā darba meklējumu dienasgrāmatā jāiekļauj darba meklēšanas aktivitātes. Tas tiek darīts, lai aktivizētu bezdarbniekus intensīvāk pildīt darba meklēšanas pienākumus, un nodrošinātu bezdarbniekiem efektīvāku atbalstu darba meklēšanā.

Grozījumi arī paredz iespēju iesaistīt jauniešus pirmās darba pieredzes gūšanas pasākumā uz īsāku laiku par 12 mēnešiem nekā līdz šim. Tāpat grozījumi paredz vienkāršot personu iesniedzamās dokumentācijas apriti reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumā. Tāpat plānots precizēt piemērota darba noteikšanas kritērijus attiecībā uz iepriekšējo profesionālo sagatavotību un darba algu.

2016. gada augusta beigās bija reģistrēti 75 664 bezdarbnieki, savukārt 189 bija darba meklētāji. 22 990 cilvēku bija ilgstoši bezdarbnieki.