Akvakultūrai liela piekrišana, gulda miljonus

2012. gada 25. jūlijs plkst. 7:45
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmēju interese par ES finansējuma piesaisti akvakultūras projektiem ir liela.

Kā liecina Lauku atbalsta dienesta (LAD) sniegtā informācija, līdz 1. jūlijam pasākumā Investīcijas akvakultūras uzņēmumos projektu realizētājiem jau apmaksāti 24% jeb 5,4 miljoni Ls, bet projektu īstenotājiem rezervēti 16,9 miljoni publiskā finansējuma. Šobrīd pasākumā izsludināta pēdējā pieteikšanās kārta ar kopējo finansējumu 4,9 miljoni Ls, kas ilgs līdz 30. jūlijam. Kā paredz LAD Zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktora vietnieks, zivsaimniecības daļas vadītājs Rinalds Vācers, interese par šo kārtu varētu būt liela un, visticamāk, līdzīgi kā iepriekš, daudzi projekti tiks iesniegti tieši pēdējās pieteikšanās dienās.

R. Vācers stāsta, ka kopumā, runājot par visu plānošanas periodu, uzņēmēju aktivitāte ir ļoti liela, ko var skaidrot ar jaunas tehnoloģijas ieviešanu šajā nozarē. Proti, daudzi uzņēmumi ievieš tā saucamo recirkulācijas sistēmu, kas ir jaunums Latvijā, bet jau zināma lieta Eiropā. Šīs tehnoloģijas ieviešana ir dārga, taču perspektīva, īpaši zinot to, ka jūrā nozvejas kvotas samazinās un jāmeklē alternatīva zivju audzēšanai iekšējos ūdeņos.

Ja tiks īstenoti visi iesniegtie projekti, akvakultūras nozarē būs vērojama pozitīva virzība, jo līdz šim nozare bija panīkusi, spriež nozares pārzinātāji. R. Vācers cer, ka līdzīgi esošajam plānošanas periodam arī nākamajā periodā no 2014.-2020. gadam akvakultūra varētu būt viens no prioritārajiem virzieniem.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām