Aldaris kļuvis par mazo alus darītavu

2017. gada 13. jūnijs plkst. 12:46
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Savulaik lielākā Latvijas alus darītava a/s Aldaris pērn novembrī ieguvusi mazās alus darītavas statusu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sniegtā informācija.

«2016.gadā Latvijas alus darītavās saražoti 73,9 miljoni litru alus, no tā lielākā daļa – 89% nodoti patēriņam Latvijā. Latvijā ir trīs «lielās» alus darītavas - Cēsu Alus, Cido Grupa un Tērvetes alus, bet pārējiem alus darītājiem Latvijā, tajā skaitā Aldarim, piešķirts mazās alus darītavas statuss, kas dod tiesības par pirmajiem kalendārā gada laikā saražotajiem vienu miljonu litriem maksāt tikai pusi no valstī noteiktās akcīzes nodokļa likmes alum,» informē VID. 

Šobrīd Latvijas alus tirgus tendence ir ražot mazāk, bet attīstīt dažādas garšas un eksperimentēt ar jaunām receptēm, norāda uzņēmumā Aldaris, kas pērn ierindojies devītajā vietā lielāko alus ražotāju topā. Šādu stratēģiju savā attīstībā ievēro arī a/s Aldaris, stāsta uzņēmuma mārketinga vadītāja Inga Berkoviča. Pagājušajā gadā ievērojami pieaudzis premium un craft segmenta klāsts, gan Aldara, gan kopējā tirgus sortimentā. Salīdzinot ar 2015.gadu, Aldara ražotā Mežpils pārdošanas apjomi 2016.gadā pieauguši par +93%, kas lieliski raksturojot patreizējo tirgus situāciju. Un, skatoties tikai pirmos 2017.gada 4 mēnešus, Mežpils pārdošanas apjomi, salīdzinot ar 2016.gadu auguši vēl par 8%, pat vēl nesākoties alus sezonai.

I. Berkoviča informē, ka Aldaris 2016.gada apgrozījums bija 25,9 miljoni eiro, kas ir mazāk kā iepriekšējā gadā un skaidrojams ar kopējo Latvijas alus tirgus samazinājumu par 6,2%. Pagājušo gadu Aldaris strādājis ar zaudējumiem, ko nesis kompānijas reorganizācijas turpinājums un investīcijas attīstības projektos. Viņa gan neprecizēja zaudējumu apjomu.

Pēc veiktajiem pētījumiem un ieguldījumiem šobrīd kompānija vairāk orientējas uz jaunumiem premium nišā. Tā kā investīcijas ir ilgtermiņa ieguldījumi uzņēmuma attīstībā, tad Aldaris prognozē, ka, neskatoties uz 2016.gada zaudējumiem, 2017.gadā zaudējumi nebūs vai arī rādītāji uzrādīs simbolisku peļņas guvumu.

Pagājušajā gadā alu ražoja 41 ražotnē, kam piešķirts akcīzes preču noliktavas statuss. Kopumā saražots par 14% mazāk nekā 2015.gadā. VID norāda - tas skaidrojams ar faktu, ka atsevišķu Latvijas alus šķirņu ražošana tika pārcelta uz kaimiņvalstīm.


Plašāk par alus nozari lasiet trešdien laikrakstā Dienas Bizness!
 

Dalies ar šo rakstu