Atpūta

Aleksandrs Samoilovs atkal kļuvis par studentu

Lelde Petrāne, 29.07.2016

Aleksandrs Samoilovs

Foto: Līga Vīksne, speciāli DB

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Olimpiskās komandas Rio 2016 dalībnieks pludmales volejbolā Aleksandrs Samoilovs kļuvis par studentu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), kur turpmākos četrus gadus apgūs LSPA bakalaura programmu Sporta zinātne, lai iegūtu kvalifikāciju kā sporta veida vecākais treneris volejbolā un vadītājs sporta jomā.

«Esmu nolēmis iegūt jaunas zināšanas sportā. Šobrīd man jau ir Banku augstskolā iegūts bakalaura un maģistra grāds finansēs, kā arī Biznesa vadības koledžā apgūta pirmā līmeņa augstākās izglītības programma jurisprudencē. Tomēr uzskatu, ka izglītības un zināšanu nekad nevar būt par daudz,» savu iestāšanos LSPA komentēja Aleksandrs Samoilovs.

Šonedēļ Samoilovs kopā ar 213 LSPA reflektantiem kārtoja iestājpārbaudījumu fiziskajā sagatavotībā. Visiem LSPA reflektantiem, tai skaitā Samoilovam, divu dienu laikā bija nepieciešams izpildīt septiņus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem. Gan puišiem, gan meitenēm bija jāveic lokanības pārbaude, tāllēkšana no vietas, 20 metru skrējiens un atspoles skrējiens, kā arī jāizpilda vēdera preses vingrinājums. Paralēli jau minētajiem fiziskās pārbaudes testiem, meitenēm bija jānoskrien 2 kilometru kross un jāveic roku saliekšana - iztaisnošana balstā guļus, savukārt puišiem jāskrien 3 kilometru kross un jāveic spēka izturības pārbaude, pievelkoties pie stieņa.

Šobrīd Akadēmijā studē arī pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, gaidāmo Olimpisko spēļu dalībnieks, Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš un citi augstas klases sportisti.