Alsungā sāk darbu jauna zivju miltu ražotne

2011. gada 16. septembris plkst. 14:44
Autors: Db.lv
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šodien tika atklāta jauna zivju miltu ražošanas rūpnīca Alsungā. Jaunā ražotne pārstrādās zivju atkritumus un svaigas nepārtikas zivis, iegūstot zivju miltus un zivju eļļu. Izejmateriāls galvenokārt tiks iegādāts no Latvijas zvejas un zivju pārstrādes uzņēmumiem. Tā būs pirmā modernā zivju atkritumu pārstrādes rūpnīca Baltijas jūras austrumu krastā.

SIA Venta FM nepieciešamo finansējumu 3,4 miljonu eiro (2,4 miljoni lati) apmērā piešķīra Swedbank AS sadarbības ietvaros ar VAS Lauku Attīstības Fonds Kredītu fonda līdzekļu izmantošanā lauksaimniecības un zivsaimniecības nozarē.

Maksimālā pārstrādes jauda būs 150 tonnas diennaktī vai 54000 tonnas gadā. Zivju miltus galvenokārt izmanto dzīvnieku barībā – lopkopībā, mājdzīvniekiem un akvakultūrā. Savukārt zivju eļļa tiek izmantota gan dzīvnieku barībā, gan arī farmācijā.
«Uzņēmums iepirks izejvielas no visām lielākajām Latvijas zvejniecības kompānijām, un pirmajā gadā plānots saražot 3000 tonnas zivju miltu un 750 tonnas zivju eļļas. Alsunga izvēlēta par ražotnes būvniecības vietu, jo tā atrodas pa vidu starp neaizsalstošajām Ventspils un Liepājas ostām un netālu ir arī Pāvilosta,» stāsta Jānis Zoldners, SIA Venta FM valdes priekšsēdētājs.