Altum emitēs zaļās obligācijas 20 miljonu eiro vērtībā

2017. gada 09. oktobris plkst. 12:18
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

AS «Attīstības finanšu institūcija Altum», kurai starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody's ir piešķīrusi kredītreitingu Baa1, plāno debitēt obligāciju tirgū ar zaļo obligāciju emisiju 20 miljonu eiro vērtībā ar septiņu gadu dzēšanas termiņu.

Zaļās obligācijas ir finanšu instruments, kas tiek izmantots videi un klimatam draudzīgu projektu finansēšanai. Priekšnoteikums kvalitatīvai komunikācijai ar investoriem un citām iesaistītajām pusēm ir informācijas sniegšana par obligāciju finansējuma izlietojumu un par projektu sagaidāmo un sasniegto vides ietekmi.

Ieņēmumi no obligāciju emisijas ļaus būtiski paplašināt finanšu atbalstu dzīvotspējīgiem uzņēmējdarbības projektiem energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu jomās. Obligāciju finansējums būs pieejams projektiem šādās jomās: energoefektivitāte apkures, enerģijas atgūšanas, enerģijas patēriņa samazināšanas jomā,dzīvojamo un komerciālo ēku renovācija, energoefektīvās ēkas un ilgtspējīgs transports.

ALTUM paredz būtisku interesi no vietējo un ārvalstu investoru puses, jo piešķirtais investīciju reitings ierindo ALTUM starp obligāciju emitentiem ar visaugstāko piešķirto kredītu reitingu Baltijas valstu emitentu vidū. Obligācijas tiks emitētas NASDAQ RIGA biržā.

ALTUM zaļo obligāciju emisiju vadīs SEB Banka.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds