ALTUM peļņa pirmajā pusgadā 5,4 miljoni eiro

Autors: Zane Atlāce - Bistere
2017. gada 17. augusts plkst. 12:32

Attīstības finanšu institūcija ALTUM 2017.gada pirmajā pusgadā valsts atbalsta programmu ietvaros piešķīrusi 61 miljonu eiro, atbalstot 2314 projektus, informē Altum pārstāve Sandra Eglīte.

Atbalstīto projektu skaits, salīdzinot ar līdzīgu periodu pērn, audzis par 3%. Šī gada pirmajos sešos mēnešos ALTUM ir strādājusi ar 5,4 miljonu eiro peļņu.

«Šā gada pirmo pusgadu raksturo stabils un pakāpeniski augošs pieprasījums pēc mūsu finanšu instrumentiem. Vienlaikus centrālais šī perioda notikums ir starptautiskās kredītreitinga kompānijas Moody’s piešķirtais augstais Baa1 kredītreitings. Tas ir viens no augstākajiem Latvijas kapitālsabiedrībām piešķirtajiem reitingiem, un tas norāda ne vien uz mūsu stabilo finanšu situāciju, bet arī apliecina, ka ALTUM kā valsts kapitālsabiedrībai ir skaidra vīzija par attīstību tuvākajos 3-5 gados,» norāda ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Viņš skaidro, ka reitinga saņemšana ir viens no soļiem, gatavojoties rudenī plānotajai emisijai Baltijas obligāciju tirgū, par kuru prognozējam lielu investoru interesi. Obligāciju tirgū piesaistītos resursus, līdz 30 miljoniem eiro, plānots izmantot jauniem finanšu instrumentiem energotaupības jomā.

Šī gada pirmajā pusgadā ALTUM kāpinājis savu darbību garantiju jomā uzņēmējdarbības veicināšanai, būtiski audzējot darījumu skaitu Mājokļu galvojumu programmā, kā arī attīstot citas valsts atbalsta programmas. R.Bērziņš skaidro, ka labos finanšu rezultātus ietekmējis arī fakts, ka pārdoti nekustamie īpašumi, tādējādi atsakoties no darbībām, kas nav tieši saistītas ar ALTUM funkcijām: «Šogad esam uzsākuši arī virkni jaunu iniciatīvu, piemēram, esam pirmie Baltijā, kas starptautiskā konkursā izvēlējās akcelerācijas fondu pārvaldniekus ieguldījumiem inovatīvos un agrīnas attīstības stadijas iesācējuzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu».