Alūksnes putnu fermas jaunajā ražotnē investēti vairāk nekā 6 miljoni eiro

2017. gada 14. jūnijs plkst. 16:09
Autors: Zane Atlāce-Bistere
Dalies ar šo rakstu

Alūksnē trešdien, 14.jūnijā atklāta uzņēmuma Alūksnes putnu ferma jaunā rūpnīca, kuras ražošanas jaudas spēs nodrošināt līdz pat 50 miljoniem olu gadā.

Jaunā ražotne ļaus uzņēmumam kļūt par otru lielāko olu ražotāju Latvijā.

Ražotnes izveidē un biznesa attīstībā kopumā investēti vairāk nekā 6 miljoni eiro, no kuriem teju 1,7 miljoni eiro ir Attīstības finanšu institūcijas ALTUM piešķirtais finansējums MVU izaugsmes aizdevumu programmas ietvaros, un 2,3 miljoni eiro ir Lauku atbalsta dienesta piešķirtais finansējums ELFLA ietvaros.

Jaunajā ražotnē nodarbināti 30 cilvēki, vienlaikus rūpnīcas modernizācija ļāvusi līdz minimumam samazināt cilvēka klātesamību, kā arī nodrošināt maksimālu ražošanas efektivitāti un drošību. Alūksnes putnu fermā ir vairāk nekā 160 tūkstoši putnu, kas spēj nodrošināt gandrīz miljonu olu nedēļā.

«Attīstības finanšu institūcijas atbalsts aizdevuma veidā palīdzēja mums pārvarēt riska slieksni, kura dēļ citādi mēs ražotnes darbību šodien nevarētu uzsākt,» saka Alūksnes putnu fermas valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs.

«Alūksnes putnu ferma ir piemērs tam, kā pēc ilgākas dīkstāves uzņēmums, kuram ir pārdomāta ilgtermiņa biznesa stratēģija, profesionāla pieeja un attieksme, ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību var attīstīties un kļūt par nopietnu tirgus spēlētāju,» norāda ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

SIA Alūksnes putnu ferma pusi saražotās produkcijas eksportē uz Igauniju, Vāciju, Franciju, Nīderlandi, Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības valstīm.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds