Būvniecība un īpašums

Alus darītavu Vārpa iecerēts pārbūvēt par biroju un tirdzniecības centru

Zane Atlāce - Bistere, 11.05.2018

Projekta vizualizācija

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušo alus darītavu Vārpa Rīgā, Maskavas ielā, iecerēts pārbūvēt par biroju un tirdzniecības ēku, liecina Rīgas pilsētas būvvaldē iesniegtā būvniecības iecere.

Uz zemesgabala atrodas bijušās alus darītavas Vārpa ražošanas komplekss ar 19.gs. beigās līdz 20.gs. sākumā celtām vēsturiskām ražošanas un administrācijas ēkām. Projekta ietvaros plānots demontēt arhitektoniski mazvērtīgās ēkas un nevajadzīgās inženierkomunikācijas, Db.lv informēja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Projektētais tirdzniecības un biroja ēkas apjoms tiek paredzēts zemesgabala centrālajā daļā. Ēkas apjomu veido 4 stāvu iegarens lauzīts pamatapjoms, virs kura izvietoti divi troņveida apjomi. Ēkas pirmajos divos stāvos izvietotas tirdzniecības platības, bet pārejos – biroju telpas. Pamatapjoma fasādēs plānots izmantot rūsinātas metāla plāksnes ar regulāru logu dalījumu un minimālām arhitektoniskajām detaļām. Savukārt 8 stāvu apjoma fasādes veidotas kontrastējošas salīdzinājumā ar esošo apbūvi, neregulāru logu dalījumu un atšķirīgu apdares krāsu risinājumu.

Projekta attīstītājs ir SIA M231.

Komentāri

Pievienot komentāru