Amazon ievieš savu virtuālo valūtu

2013. gada 15. maijs plkst. 13:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Kompānija Amazon ieviesusi savu virtuālo valūtu, kuru iespējams izmantot ar Kindle Fire planšetdatoru iegādājoties lietojumprogrammas un spēles Amazon Appstore programmatūras veikalā.

Planšetdatoru Kindle Fire īpašniekiem Amazon arī piešķīrusi 500 virtuālo monētu, kuras vienas vērtība ir līdzvērtīga ASV centam. Tādējādi planšetdatoru īpašnieki var iegādāties saturu piecu ASV dolāru vērtībā.

Kompānijas virtuālo naudu iespējams arī iegādāties – 500 monētu maksā piecus, 1000 monētu desmit un 10 tūkstošu monētu – 100 ASV dolāru. Amazon norāda, ka, ja monētas tiek pirktas lielos apmēros, tiks piemērota atlaide 10% apmērā.

Kompānija uzskata, ka virtuālā valūta lietotājiem atvieglos lietojumprogrammu iegādi. Ieviešot virtuālo naudu, Amazon cer arī palielināt lejupielāžu skaitu, kā arī pārliecināt izstrādātājus, ka Amazon Appstore spēj izaicināt Google Play Store un Apple App Store, skaidro ABC News. Programmatūras izstrādātāji turpinās saņemt 70% ienākumu no tirdzniecības, kas veikta izmantojot Amazon Coins.

Tikmēr analītiķi jau pauduši savu skepsi par šādas pieejas sekmīgu izdošanos. Līdzīgas virtuālā valūta, piemēram, ir arī Microsoft – Xbox Live Points – tāpēc Moor Insights & Strategy eksperts Patriks Mūrheds (Patrick Moorhead) norāda, ka šādas sistēmas tikai lieki mulsina patērētājus.

«Sākotnēji tas liek cilvēkiem tērēt vairāk naudas, tomēr tas vairs nestrādā. Kā Microsoft un citu mākslīgo valūtu pārdevēji jau ir no savas pieredzes sapratuši – klientus tas mulsina. Microsoft no sākuma domāja, ka Live Points liks bērniem tērēt vairāk, tomēr izrādījās, ka to vecāki nav viegli apmānāmi,» sarunā ar ABC News sacīja analītiķis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām