Pasaulē

Analītiķi eiro cenu prognozē arvien zemāku


Jānis Šķupelis, 05.04.2013

Foto: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gaistošās cerības, ka eirozonas ekonomika varētu atveseļoties, un tracis ap Kiprai nepieciešamo starptautisko aizdevumu daudziem valūtu tirgus ekspertiem šā mēneša sākumā licis samazināt savas eiro cenas prognozes.

Šobrīd tiek lēsts, ka eiro cena pēc trīs, sešiem un 12 mēnešiem atradīsies attiecīgi pie 1,28 USD, 1,27 USD un 1,25 USD atzīmes, liecina vairāk nekā 60 analītiķu aptaujas rezultāti (aptaujas rezultātu mediāna). Līdzīgā aptaujā vēl pirms mēneša eiro cena pēc trim, sešiem un 12 mēnešiem tika prognozēta augstāk – pie 1,31 USD, 1,29 USD un 1,27 USD atzīmes. Jāpiebilst, ka šīs ceturtdienas izskaņā kopējās valūtas vērtība atradās pie 1,279 USD atzīmes. Eiro cenas kritums tiek pamatots ar to, ka būs vērojams ilgstošs monetārā reģiona tautsaimniecības vājums un joprojām ļoti iespējami ir arvien jauni eirozonas parādu krīzes saasinājumi.

Aptaujātie analītiķi arī atbildēja, ka uz jautājumu, kuru no valūtas pirkt eiro vietā, esot aktuālām samērā drūmas eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes. Lielākā daļa aptaujāto norādījuši, ka jāpērk ASV dolārs. Daļa analītiķu izcēla arī sterliņu mārciņu, Austrālijas dolāru un Kanādas dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru