Analītiķu izteikumi «nogāž» Apple akciju vērtību zem 400 dolāriem

2013. gada 25. jūnijs plkst. 12:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Apple akcijas vērtība samazinājusies zem 400 ASV dolāru atzīmes. Tas noticis pēc tam, kad analītiķi nāca klajā ar komentāriem par zemiem iPhone tirdzniecības rādītājiem un kompānijas darbinieku pāriešanu darbā pie konkurentiem.

Pirmdien vērtspapīru tirdzniecības dienas laikā Apple akcijas vērtība samazinājās līdz 398,05 ASV dolāriem, taču tirdzniecību noslēdza ar 402,54 dolāriem. Kopš aizvadītā gada septembra Apple akciju vērtība zaudējusi 43%.

Jaunāko kritumu izraisījuši Jefferies analītiķu komentāri, kas pavēstījuši, ka pieprasījums pēc iPhone viedtālruņiem esot zemāks nekā iepriekš cerēts, kas liekot kompānijai apsvērt iespēju samazināt to ražošanas apjomus. Saskaņā ar Jefferies aplēsēm, pasūtījumu skaits periodam no jūlija līdz septembrim ir samazinājies no 40 – 45 miljoniem vienību, līdz 25 – 30 miljoniem.

Savukārt tirgus ekspertu kompānijas Global Equities analītiķis Trips Čovdhjis (Trip Chowdhry) pavēstījis, ka tirgus vērtības samazināšanās un rūkošās pozīcijas nozarē,  kompānijā radījušas nospiestu noskaņojumu, kas liek aizvien vairāk un vairāk Apple strādājošajiem meklēt darba iespējas tādos tehnoloģiju milžos kā Google un Facebook.

«Personāla atlases speciālisti redz aizvien vairāk un vairāk Apple darbinieku, kas piesakās strādāt Google, LinkedIn, Facebook un pat Hewlett-Packard. Darbinieki sarukušo Apple akcijas vērtību uzskata par kompānijas drūmu nākotnes izredžu indikatoru,» investoriem domātā ziņojumā norādījis Global Equities speciālists.

Jūnija vidū Apple iepazīstināja ar jaunāko operātājsistēmu iOS7 kā arī ar mūzikas straumēšanas pakalpojumu iTunes Radio. Analītiķi jau pieļāvuši, ka Apple iTunes Radio nozarē varētu kļūt par ietekmīgu spēlētāju, jo kompānijas pakalpojumam iTunes ir aptuveni 575 miljoni kontu.

Tāpat Apple demonstrējusi jaunāko Mac Pro galddatoru. Ierīce no saviem priekšgājējiem atšķiras ar būtiski izmanītu dizainu – Mac Pro pārtapis par cilindru, kurā sastāvdaļas izvietotas prizmas veidā. Ierīce tirdzniecībā parādīsies tikai gada beigās.

Dalies ar šo rakstu