Anatolijs Danilāns: par to, kā nodzīvot ilgi un laimīgi

2015. gada 23. decembris plkst. 9:00
Autors: Daiga Laukšteina
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

«Teiksiet, ka bizness paņem visu, nav laika kustībām un ēdienreizēm bez steigas un stresa? Ejiet jūs uz vienu vietu! Neticu. Esmu ārsts, nāku pie jums, mācu studentus, rakstu grāmatas… Ir laiks. Cilvēkiem nav uzņēmības.»

Šo pamatdomu vairākkārt tieši mērķī pirms gadumijas ēšanas maratona Dienas Biznesa uzņēmēju klubā atkārtoja Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Latvijas Gastroenterologu asociācijas prezidents, ārsts Anatolijs Danilāns. Viņš, turpinot ar tikpat sulīgām frāzēm, spēja ieinteresēt uzņēmējus par to, kā nodzīvot ilgi un laimīgi.

Lai dzīvotu ilgi un laimīgi, nekas īpašs nav jādara. Bet ir «trīs vaļi» – apdomīgs uzturs, kustības un saules gaisma. Savukārt medikamenti veselam cilvēkam nav vajadzīgi. «Te arī mediķu vaina. Esam visus iemācījuši kleksēt tabletes. Vitamīnus un antioksidantus rudeņos un pavasaros? Augsta līmeņa gadiem ilgs pētījums pierādījis, ka veselam cilvēkam tas nav vajadzīgs. Tikai redze pasliktināsies – makā mazāk eiro saskatīsiet! Tirgū arī kāds var piedāvāt kaulainu gaili par 500 eiro. Kāpēc tik dārgi? Naudu vajag!» Daudz ko tirgo un reklamē tikai tāpēc vien,» spriež A. Danilāns.

Runājot par uzturu, A. Danilāns māca ēst «labos puikas» un atturēties no «sliktajiem zēniem». Pirmie ir šķiedrvielas: auzas, pākšaugi, dārzeņi un augļi zaļbarības veidā. «Grauziet burkānus!. Vēl kviešu klijas, ceļtekas, skujas, nātres. Labas lietas. Ļoti daudzi man jautā pēc medikamentiem taukainai aknai. Nav zāļu. Labākais medikaments ir grauzt skujas.»

Visu rakstu Ir laiks. Nav uzņēmības lasiet 23. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu