Andris Griģis atgriežas biznesā

2011. gada 03. februāris plkst. 10:57
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmējs Andris Griģis, kura vārds kādu laiku bija pazudis no uzņēmumu amatpersonu sarakstiem, atkal stājies uzņēmuma vadībā.

Andris Griģis kļuvis par akciju sabiedrības Taka - G valdes locekli ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību, nomainot šajā amatā ilggadēju savu uzticības personu un vairāku senāko Griģa uzņēmumu vadītāju Valdi Pirktiņu. Uzņēmējs pats apstiprināja, ka atgriezies uzņēmējdarbībā «pavisam reāli», tomēr nekādus komentārus sniegt nevēlējās. A/s Taka - G ir cūkkopības kompleksa SIA Vaiņodes bekons īpašniece. Taka - G vienīgais īpašnieks līdz šim bija A. Griģa jurists Ēriks Štālbergs.

2010. gada nogalē Azkraukles banka (AB) reģistrējusi 3,36 miljonus lielu komercķīlu, kuras devēja ir biogāzes projekta attīstītāja SIA Bio Future un arī a/s Taka - G. SIA Bio Future iepriekšējais nosaukums bija SIA Taka G1, kas bija saistīta ar uzņēmēju Andri Griģi un 2009. gadā saņēma akceptu 1 MW biogāzes ražotnei Vaiņodes pagastā. Obligātā iepirkuma ietvaros pārdodamās elektroenerģijas noteiktais apjoms gadā uzņēmumam bija noteikts 8000 MWh. Db.lv jau rakstīja, ka Aizkraukles banka nenoliedza, ka iesaistās biogāzes biznesā.

Pērn vairākās Latvijas tiesās bija sākti vairāki maksātnespējas procesi ar uzņēmēju Andri Griģi un viņa ģimeni saistītām kapitālsabiedrībām. Vairrāki uzņēmumi tika nolemti likvidācijai. Pēc atklāta konflikta ar Swedbank Andra Griģa un viņa dēla Krista Griģa vārds no uzņēmumu amatpersonu sarakstiem pazuda. Iespējams, ka uzņēmējs cer atgūt stāvokli biznesā ar Aizkraukles bankas palīdzību, par ko liecina minētā komercķīla un AB saistītā uzņēmuma SIA AB.LV Private Equity Management valdes priekšsēdētāja Agra Grinberga stāšanās amatā SIA Bio Future.

Janvārī reģistros atkal parādījās arī uzņēmēja dēla vārds - Liepājā reģistrētā uzņēmuma SIA GLG vadībā stājies Krists Griģis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām