Andris Vilks: Liepājas metalurgam līdzīgu uzņēmumu Latvijā nav

2012. gada 08. augusts plkst. 17:40
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Liepājas metalurgs ir unikāls un tāpēc ar izpratni jāatiecas pret grūtībām, kas rodas, uzņēmumam pārejot no viena ekonomiskā modeļa uz citu.

Tā pēc a/s Liepājas metalurgs apmeklējuma atzinis finanšu ministrs Andris Vilks.

«Biju šeit laikā, kad tika apturēta vecās martena krāsns darbība, mēģināju toreiz vizualizēt gaidāmo, bet tagad redzu, cik vērienīgas pārmaiņas ir notikušas. Ir notikusi dinamiska pāreja no vecās tehnoloģijas uz jauno. Pārsteidz, ka šo sarežģīto un apjomīgo nozari ir iespējams attīstīt – rūpnīca jau iezīmē nākotnes vīzijas, redzu, kāds būs nākošais posms. Metalurgam ir spēcīgi pamati, stabils kolektīvs, visu cieņu tam, kas šeit tiek darīts, jo nozare ir sarežģīta - precedenta nav ne Latvijā, arī ne Baltijā. Uzņēmums ir unikāls, jo nav tradicionāls, Latvijā to nav ar ko salīdzināt. Ir jāskatās, kas notiek pasaulē ar šādiem uzņēmumiem. Lai realizētu pāreju no viena ekonomiskā modeļa uz otru, ir vajadzīga drosme,» izvērtējot a/s Liepājas metalurgs lomu Latvijas ekonomikā, norādījis finanšu ministrs.

Ministrs arī akcentējis - jāsaprot, ka notiek pāreja no viena modeļa uz otru, ir iespējamas problēmas, un pret to ir jāattiecas ar izpratni.

Db.lv jau vēstīja, ka a/s Liepājas metalurgs vizītē bija ieradies finanšu ministrs Andris Vilks, ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre, parlamentārā sekretāre Karina Korna un Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņs. Kopā ar a/s Liepājas metalurgs vadību viesi apskatīja jauno elektrotēraudkausēšanas cehu un pārliecinājās, ka darbs tajā atsākts un rit bez traucējumiem.
 

Dalies ar šo rakstu