Tehnoloģijas

Android pieder jau puse pasaules viedtālruņu tirgus

Jānis Rancāns, 16.11.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada trešajā ceturksnī interneta giganta Google ražotajai mobilo ierīču operētājsistēmai Android piederējuši 52% pasaules viedtālruņu tirgus, liecina pētījumu centra Gartner jaunākie dati.

Savukārt Apple iPhone kontrolējusi 15% viedtālruņu tirgus (pirms gada 16,6%). Piecdesmit procentu barjeru Android pārvarēt izdevies pirmo reizi. Salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pirms gada – Android izdevies dubultot savu daļu viedtālruņu tirgū, vēsta tehnoloģiju žurnāls eWeek.

Operētājsistēma Symbian, kuru lieto Nokia viedtālruņi, kontrolē 17% tirgus, kas ir ievērojams samazinājums ar aizvadītā gada trešo ceturksni, kad tai piederēja 36%.

Kanādas kompānijas Research In Motion (RIM) operētājsistēmām šā gada trešajā ceturksnī piederējuši 11% viedtālruņu tirgus.

Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo laika posmu, par 42% pieaudzis arī viedtālruņu pārdošanas apjoms. Kopumā trešajā ceturksnī pārdoti 115 miljoni viedtālruņu, kas veidojis 26% no visiem pārdotajiem mobilajiem telefoniem.

«Visvairāk Android ieguvis no masveida patēriņa tirgus piedāvājumiem, vāju konkurences vidi un arī no tā, ka tādi konkurenti kā Windows Phone 7 un RIM nespēj piedāvāt aizraujošus un jaunus produktus,» norāda Gartner analītīķi. Savukārt Apple iOS tirgus daļa samazinājusies, jo patērētāji gaidījuši jauno iPhone 4S un nav iegādājušies citus kompānijas viedtālruņus.

Komentāri

Pievienot komentāru