Android pieder jau puse pasaules viedtālruņu tirgus 

Šā gada trešajā ceturksnī interneta giganta Google ražotajai mobilo ierīču operētājsistēmai Android piederējuši 52% pasaules viedtālruņu tirgus, liecina pētījumu centra Gartner jaunākie dati.

Jānis Rancāns, 16.11.2011

Savukārt Apple iPhone kontrolējusi 15% viedtālruņu tirgus (pirms gada 16,6%). Piecdesmit procentu barjeru Android pārvarēt izdevies pirmo reizi. Salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pirms gada – Android izdevies dubultot savu daļu viedtālruņu tirgū, vēsta tehnoloģiju žurnāls eWeek.

Operētājsistēma Symbian, kuru lieto Nokia viedtālruņi, kontrolē 17% tirgus, kas ir ievērojams samazinājums ar aizvadītā gada trešo ceturksni, kad tai piederēja 36%.

Kanādas kompānijas Research In Motion (RIM) operētājsistēmām šā gada trešajā ceturksnī piederējuši 11% viedtālruņu tirgus.

Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo laika posmu, par 42% pieaudzis arī viedtālruņu pārdošanas apjoms. Kopumā trešajā ceturksnī pārdoti 115 miljoni viedtālruņu, kas veidojis 26% no visiem pārdotajiem mobilajiem telefoniem.

«Visvairāk Android ieguvis no masveida patēriņa tirgus piedāvājumiem, vāju konkurences vidi un arī no tā, ka tādi konkurenti kā Windows Phone 7 un RIM nespēj piedāvāt aizraujošus un jaunus produktus,» norāda Gartner analītīķi. Savukārt Apple iOS tirgus daļa samazinājusies, jo patērētāji gaidījuši jauno iPhone 4S un nav iegādājušies citus kompānijas viedtālruņus.

Jaunākais izdevums