Anglijas Augstā tiesa iesaldē Oļega Stepanova īpašumus

2011. gada 06. janvāris plkst. 9:14
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Anglijas Augstās tiesas Karalienes tiesas departaments devis rīkojumu iesaldēt gandrīz visus Oļega Stepanova aktīvus, raksta Neatkarīgā.

Laikraksts arī norāda Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pagājušā gada pašās beigās šo Anglijas tiesas rīkojumu atzinusi par pamatotu un nekavējoties izpildāmu Latvijas Republikas teritorijā.

Pērn oktobrī trīsdesmit vienas Maltā, Kiprā, Kaimanu salās un Libērijā reģistrētas kompānijas vārdā ticis iesniegts prasības papildinājums Anglijas tiesai pret O. Stepanovu par zaudējumu atlīdzību. Prasītāji lūdz atzīt zaudējumus 135 milj. ASV dolāru jeb 71,55 milj. Ls apmērā, kurus nodarījušas piecas ārzonā reģistrētas kompānijas un O. Stepanovs personīgi kā šo kompāniju īpašnieks un labuma guvējs.

Tiesas dokumentos teikts, ka O. Stepanovs no 2002.gada 26.jūlija līdz 2005.gada 11.februārim ir bijis Latvijas kuģniecības (LK) padomes loceklis, savukārt katrs no prasības pieteicējiem ir LK koncernā ietilpstoša meitas sabiedrība. O.Stepanovs kā LK padomes priekšsēdētājs un trīs LK valdes locekļi noorganizējuši 63 frakts darījumus par mākslīgi zemām cenām, ar citiem LK neizdevīgiem noteikumiem saskaņā ar krāpniecisku shēmu.

Anglijas tiesa atzinusi, ka minētā shēma radīta, lai O. Stepanovs, izmantojot savā kontrolē esošo kompāniju RecoletosLimited un krāpšanas rezultātā iegūtos naudas līdzekļus.

Anglijas tiesa uzsvērusi, ka aresti «jo īpaši piemērojami» tādu kompāniju aktīviem kā SIA SSF Grupa, a/s Topmar Baltic Investments, a/s Topmar Holdings u.c. Tāpat iesaldēti O.Stepanova līdzekļi dažādās bankās un kredītiestādēs Latvijā un Šveicē. Arestēts arī O.Stepanova kompānijai Iolite Limited piederošais lidaparāts Cessna Model 525A Citation CJ2. Tā vērtība lēsta uz 5,8 milj. ASV dolāru.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām