Ap iespējamo Lidl veikalu Latvijā daudz neskaidrību

2017. gada 27. jūlijs plkst. 13:58
Dalies ar šo rakstu

Tik tikko tapis zināms, ka Latvijā, iespējams, varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls Lidl. Proti, šobrīd ir noslēgusies publiskā apspriešana par koku ciršanu Rīgā, Dzelzavas ielā 75b, kur plānots būvēt lielveikalu, liecina informācija Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā. Kā zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs minēta SIA Investīciju aģentūra.

Tomēr izskanējusi informācija, ka šo projektu virza Lidl veikalu tīkla attīstītāji. Proti, Zemesgrāmatā atrodama informācija, ka starp nekustamā īpašuma pārdevēju SIA Investīciju aģentūra un pircēju SIA MMS Property Solutions ir noslēgts nekustamā īpašuma pirkuma līguma notariālais akts par nekustamā īpašuma pārdošanu. SIA MMS Property Solutions īpašnieks ir Vācijas uzņēmums CE-Beteiligungs GmbH, kas ir Lidl ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan arī Lietuvā, norādīts publiski izplatītā paziņojumā.

Uzņēmums SIA MMS Property Solutions ir reģistrēts pagājušā gada oktobrī un tā valdes locekļi ir Igaunijas pilsonis Tarvo Kubja un divi Latvijas pilsoņi – Dainis Rikters un Mārtiņš Sprūdžs.

SIA Investīciju aģentūra pagājušajā gadā ir strādājusi ar nulles apgrozījumu un 47,9 tūkst. eiro lieliem zaudējumiem, kā arī uzņēmumā nav bijis neviens darbinieks, liecina Lursoft informācija. Uzņēmuma valdes loceklis ir Rafails Deifts, bet īpašnieks ir SIA Triaito Latvija. Arī šis uzņēmums pērn ir strādājis ar apgrozījumu 0.00 eiro, bet zaudējumi sasniedza 59,44 tūkst. eiro. Uzņēmuma valdes loceklis ir jau minētais R. Deifts, bet SIA Triaito Latvija īpašniece ir SIA Rītava holdings, kas pieder R. Deiftam un Arnoldam Koņevņikovam. SIA Rītava holdings nav iesniedzis gada pārskatu par pagājušo gadu, bet 2015. gadā uzņēmums strādāja ar apgrozījumu 0.00 eiro, bet tā peļņa pēc nodokļiem veidoja vairāk nekā divus miljonus eiro.

Pie SIA Investīciju aģentūra kontaktiem Lursoft mājaslapā norādīts telefona numurs Dominante capital, tomēr sazināties pa šo tālruni ar uzņēmumu un uzzināt sīkāk par projektu Dzelzavas ielā 75b db.lv neizdevās.

Arī Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā nav sīkākas informācijas par projektu. Tikai norādīts, ka projektā paredzēta pārtikas mazumtirdzniecības veikala jaunbūve, izvietojot to gar Dzelzavas ielas būvlaidi. Projekta ietvaros plānots demontēt esošo siltummezgla ēku, pārnest daļu komunikāciju, pieslēgt objektu centralizētajiem pilsētas inženiertīkliem, ierīkot autostāvvietu un velonovietnes, atjaunot daļu esošos un izbūvēt jaunus gājēju celiņus, ierīkot atpūtas soliņus un apgaismojumu.

Līdz šim gan neviena no iesaistītajām pusēm nav skaidri paziņojusi, ka šajā vietā tiešām taps veikals Lidl. Savukārt, Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs savā Facebook kontā, netieši to ir apstiprinājis: «Tajā pašā laikā jāatzīmē, ka pats par sevi Lidl lielveikals nav sliktākais, ko var atvērt apkaimē. Vismaz cenas tur ir ļoti pieejamas.»

Dalies ar šo rakstu