Būve

Apbalvoti pasaules nozīmīgākie nekustamā īpašuma projekti

Ingrīda Drazdovska, Andra Briekmane, 14.03.2011

Kategorija Pārbūvēti biroju centri First Tower Atrodas: Parīzē, La Défense, Francijā Attīstītājs: Altarea Cogedim Investors: AXA REIM/Beacon Capital Partners Īpašnies: Beacon Capital Partners Arhitekts: Kohn Pedersen Fox Associates un SRA Architectes Pirms 30 gadiem uzbūvētas AXA tornis Parīzes darījumu rajonā ir piedzīvojis būtiskas pārmaiņas. Gadu ilgusi tā atbrīvošana no azbesta, vēl 36 mēnešus bijuši nepieciešami ēkas pārbūvei. Pašlaik šis tornis iezīmē visa La Défense rajona transformācijas sākšanos, jaunu biroju ēku paaudzi. Pēc pārbūves ēka ir kļuvusi energoefektīva, labāk iekļaujas pilsētvidē, tai ir nodrošināta labāka piekļuve transporta sistēmai. Tornis ir kļuvis arī darbiniekiem ērtāks. Tam tagad ir efektīvāks stāvu plānojums. Pašlaik tas ir augstākais tornis kvartālā, un apjomīgākais projekts Francijā, kas ieguvis vides sertifikātu.

ReedMIDEM

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nekustamo īpašumu tirgus pasaulē ir atlabis un tajā parādās arvien ambiciozāki projekti, ko pierāda arī MIPIM balvu ieguvēji.

Tā uzskata nozares profesionāļi, kas tikās vienā no ietekmīgākajiem pasaules nekustamā īpašuma pasākumiem MIPIM Kannās, Francijā, kura ietvaros jau 21 reizi apbalvoti labākie aizvadītā gada projekti. Šogad īpašā viesa godā iejutās Anglija, jo tā ir viens no nozīmīgākajiem spēlētājiem starptautiskajā nekustamo īpašumu tirgū un jau pēc gada tur notiks olimpiskās spēles.

Projekti vērtēti kategorijās: biznesa centrs, atjaunots biroju centrs, mājokļu projekts, viesnīca un tūrisma objekts, kā arī «zaļā» ēka, bet šīgada jaunums ir kategorija «nākotnes projekts». Tā kā šogad izstādes, foruma MIPIM goda «viesis» jeb valsts bija Lielbritānija, balvai izvirzīti arī labākie projekti Apvienotajā Karalistē. To šogad ieguva pieczvaigžņu viesnīca W Hotel Londonā. Savukārt īpašā žūrijas balva tika The Park Hotel Hyderabad Indijā, kas uzvarēja arī viesnīcu un tūrisma objektu nominācijā, izceļoties ar neparastiem formas risinājumiem un materiāliem.