Apdrošināta vien trešdaļa mājokļu

2011. gada 04. februāris plkst. 14:56
Dalies ar šo rakstu

Īpašumu apdrošināt izvēlas 32 procenti privātmāju īpašnieku, savukārt dzīvokļus apdrošina tikai 17 procenti, izriet no apdrošināšanas sabiedrības Balta un pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma.

Tādējādi, pēc Baltas aplēsēm, no Latvijas mājsaimniecībām piederošajiem 881,6 tūkstošiem īpašumu 71 procents jeb 624 tūkstoši īpašumu nav apdrošināti.

Savukārt mājokļu īrnieki ir vēl pārdrošāki – tikai 6 procenti no mājsaimniecībām, kas īrē mājokli, izvēlas to apdrošināt.

Šis pētījums pierādot, ka iedzīvotāji ir atvērti riskam un izvēlas paši par sevi rūpēties negaidītu zaudējumu gadījumā, ko var radīt ugunsnelaimes, kaimiņu izraisītas ūdens noplūdes u.c. Turklāt bieži vien neapdrošinātais mājoklis ir vienīgais īpašums.

Baltas mātes kompānijas RSA dati liecina, ka Lielbritānijā iedzīves apdrošināšanu izmanto 75 procenti mājsaimniecību un tā ir pat populārāka par īpašuma apdrošināšanu, ko izmanto tikai 60 procenti, informēja Aivars Vilnītis, Baltas Pārdošanas direktors.

Aplūkojot pētījuma rezultātus dalījumā pa reģioniem, vislielākais apdrošināto īpašumu īpatsvars ir vērojams Vidzemē un Kurzemē – attiecīgi 36 un 32 procenti. Rīgā ir apdrošināti 20 procenti īpašumu, Latgalē šis rādītājs ir 26 procenti. Savukārt vismazāk apdrošināto īpašumu ir Zemgalē un Rīgas rajonā, kur apdrošināti ir tikai 18 procenti īpašumu.

Veicot pētījumu, aptaujāti vairāk nekā 1000 respondenti visā Latvijā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām