Apple akcija priecē investorus

2017. gada 15. februāris plkst. 11:06
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Otrdien iPhone ražotāja Apple akcijas cena pieauga līdz jaunai rekordaugstai atzīmei – 135,09 dolāriem, pārspējot iepriekšējo rekordu – 134,54 dolārus, kas tika sasniegts 2015.gada aprīlī, raksta CNN Money.

Akcijas cena palīdzēja Apple vērtību palielināt virs 700 miljardiem dolāru, un to veicināja optimisma atgriešanās tirgus dalībnieku vidū saistībā ar iPhone pārdošanas apjomiem.

Goldman Sachs palielināja Apple akcijas cenas mērķi, pamatojot savu lēmumu ar to, ka visdrīzāk, nākamajā iPhone modelī tiks ieviestas būtiskas izmaiņas.

Apple akcijas cena iepriekš savu augstāko atzīmi sasniedza pēc tam, kad tirgū laida pārveidoto iPhone 6 un 6 Plus. Kopš tā laika Apple ir lauzis tradīciju mainīt iPhone katru otro gadu, un jaunākie modeļi patlaban izskatās līdzīgi tiem, kas tirgū tika laisti 2014.gadā.

Tiesa gan, Apple tirdzniecības apjomi 2016.fiskālajā gadā saruka pirmo reizi kopš 2001.gada, jo iPhone pārdošanas apjomi, kas veido lielāko daļu no tiem, samazinājās jau trīs ceturkšņus pēc kārtas.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds