Apple akcijas vērtība nokrīt zem 400 dolāru atzīmes

2013. gada 18. aprīlis plkst. 15:25
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānijas Apple akcijas vērtība nokritusies zem 400 ASV dolāru atzīmes, sasniedzot zemāko līmeni kopš 2011. gada decembra. Akciju vērtības krišanās skaidrota ar investoru bažām par kompānijas pārdošanas apjoma samazināšanos.

Ceturtdienas tirdzniecības sesijā kompānijas akcijas vērtība samazinājās līdz 398,11 ASV dolāriem, tomēr tirdzniecības sesiju noslēdza ar 402,8 dolāriem, vēsta BBC.

Investoru bažas radušās pēc tam, kad viens no Apple piegādātājiem, kompānija Cirrus Logic, kas izgatavo iPhone un iPad skaļruņus, pavēstīja par pārdošanas apjomu samazināšanos. Aplēses liecina, ka 90% Cirrus Logic ienākumus veido Apple pieprasījums.

Tāpat investoru starpā valda bažas, ka kompānijas ceturkšņa finanšu pārskats, ar kuru Apple nāks klajā nākamajā nedēļā, būs nepārliecinošs.

Kompānija Apple, kas iepriekšējos gados izbaudīja milzīgus panākumus, pēdējā laikā saskārusies ar pieaugošu spiedienu gan no konkurentu, gan no investoru puses. Lai gan iPhone un iPad tirdzniecības apjomi palielinās, rezultāti nav apmierinājuši investorus, kas izraisījis Apple akciju vērtības samazināšanos.

Apple akcijas vērtība savu augstāko punktu  - 705 ASV dolārus par vienu akciju – sasniedza aizvadītā gada septembrī.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām