Apple akciju kritumi izraisījuši daži hedžfondi

2013. gada 18. februāris plkst. 14:55
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Apple akcijas vērtības ievērojamo kritumu izraisījuši daži lieli, augsta riska ieguldījumu fondi (hedžfondi), kas īsā termiņā bija izlēmuši atbrīvoties no saviem milzīgajiem tehnoloģiju kompānijas vērtspapīru krājumiem.

Dažu dienu laikā tādi augsta riska ieguldījuma fondi kā Omega Advisors un Viking Global Investors atbrīvojušies no Apple akcijām vairāku miljonu ASV dolāru vērtībā, izraisot kompānijas akcijas vērtības ievērojamo kritumu, vēsta Reuters. Lielo hedžfondu piemēram sekojuši arī citi, mazāki Apple akciju īpašnieki.

Apple akcijas vērtība savu augstāko punktu  - 705 ASV dolārus par vienu akciju – sasniedza aizvadītā gada septembrī. Tomēr, kad atklātībā parādījās kompānijas aizvadītā gada pēdējā ceturkšņa darbības rezultāti, akciju vērtība sāka ievērojami samazināties. Lai gan kompānija bija strādājusi ar peļņu un audzējusi apgrozījumu, Volstrīta tomēr jutās vīlusies, ka šis kāpums nav bijis pietiekoši straujš un liecina par Apple stagnācijas sākumu.

Atsevišķi analītiķi tomēr uzskata, ka Apple akciju vērtības samazināšanās bijusi loģiska un notikusi tāpēc, ka tās pārāk ātri sasniedza tik lielu vērtību. «Vērtība uzkāpa pārāk ātri un pārāk augsti un pēc tam atgriezās uz zemes. Tagad mēs redzam, ka daudzi cilvēki, kas pārdeva Apple akcijas, sāk tās iegādāties no jauna,» skaidroja finanšu analītiķu kompānijas Bespoke Investment Group dibinātājs Džastins Volters.

Tomēr ne gluži visi Apple akciju īpašnieki steigušies no tām atbrīvoties. Augsta riksa ieguldījumu fonds Coatue Management pārdevis tikai 18 procentus no sev piederošajām Apple akcijām, saglabājot kontroli pār 643 tūkstošiem akciju. Līdzīgi rīkojušies arī citi lielie Apple akciju īpašnieki.

Db.lv jau vēstīja, ka Apple aizvadītā gada pēdējo ceturksni noslēgusi ar peļņu 13,1 miljarda ASV dolāru apmērā, kā arī minētajā laikā spējusi par 28% audzēt iPhone  un par 48% iPad pārdošanas apjomus. Gada pēdējā ceturksnī Apple spējusi nodrošināt rekordaugstu ienākumu apjomu. Salīdzinot ar attiecīgu ceturksni pirms gada, Apple ienākumi auguši par 18%, sasniedzot 54,5 miljardus ASV dolāru.
 

Dalies ar šo rakstu