Apple ar jaunu iPhone varētu nākt klajā 10. septembrī

2013. gada 12. augusts plkst. 13:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple ar jaunākajiem iPhone viedtālruņiem varētu nākt klajā 10. septembrī, kad tiks sarīkots speciāls pasākums, atsaucoties uz anonīmiem avotiem kompānijā vēsta tehnoloģiju medijs AllThingsD.

Viedtālruņi varētu būt divi un tie jau ieguvuši jau apzīmējumus iPhone 5S un iPhone 5C un, lai gan Apple atteikusies komentēt izskanējušo informāciju, tehnoloģiju eksperti norāda, ka kompānija varētu mēģināt ienākt vidējas cenas viedtālruņu tirgū.

Iepriekš vairākkārt arī izskanējis, ka kompānija gatavojas nākt klajā arī ar iWatch rokaspulksteņiem vai arī ar iPhone tālruņiem dažādās krāsās. Jaunās ierīces, iespējams, būs aprīkotas ar iOS7 operētājsistēmu, Apple A7 procesoru, pirkstu nospieduma sensoru un uzlabotu videokameru.

Šā gada otrajā ceturksnī Samsung piederēja 30,4% no pasaules viedtālruņu tirgus. Savukārt Apple kontrolēja tikai 13,1%, liecina analītiķu kompānijas IDC apkopotie dati. Salīdzinājumam – aizvadītā gada attiecīgā laikposmā Apple kontrolēja 16,6% no tirgus. Rūkošā tirgus daļa ir viena no galvenajām problēmām kompānijas uzmanības lokā, kuru tā ar jaunākajām ierīcēm centīsies atrisināt, paredz analītiķi.

Dažas dienas pirms Apple pasākuma notiks arī Samsung prezentācija, kurā sagaidāms, ka Dienvidkorejas kompānija varētu nākt klajā ar planšetdatora un viedtālruņu «krustojumu» sērijas jaunāko ierīci Galaxy Note III.

Db.lv jau vēstīja, ka ASV tehnoloģiju kompānijas Apple ceturkšņa peļņa sasniegsi 6,9 miljardus ASV dolāru, kas, salīdzinot ar aizvadīto gadu, bijis samazinājums 22% apmērā, tomēr, neskatoties uz to, pārspējis Volstrītas pesimistiskās prognozes.

Minētajā laikposmā Apple strādājusi ar apgrozījumu 35,3 miljardu ASV dolāru apmērā, kas nedaudz pārsniedzis aizvadītā gada rādītājus (35 miljardi ASV dolāru). Neraugoties uz labajiem finanšu rādītājiem, joprojām pastāv bažas par kompānijas lejupslīdes sākšanos, tāpēc Volstrīta pievērsusi ciešu uzmanību gaidāmajai Apple prezentācijai.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām