Biznesa tehnoloģijas

Apple ceturkšņa peļņa pārsniegusi analītiķu prognozes

LETA--AFP, 01.08.2018

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV informācijas tehnoloģiju gigants «Apple Inc.» šā biznesa gada trešajā ceturksnī, kas noslēdzās jūnijā, strādāja ar 11,5 miljardu dolāru (9,7 miljardu eiro) tīro peļņu, un tas ir par 32% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pirms gada, teikts uzņēmuma otrdien publiskotajā paziņojumā.

Turklāt ceturkšņa peļņa pārsniegusi analītiķu iepriekš publiskotās prognozes. Kompānijas peļņa pagājušajā ceturksnī veidoja 2,34 dolārus uz vienu akciju, salīdzinot ar prognozētajiem 2,17 dolāriem.

Peļņu veicinājis tirdzniecības apjoma pieaugums par 17% - līdz 53,3 miljardiem dolāru.

«Apple» pagājušajā ceturksnī pasaulē pārdevis 41,3 miljonus «iPhone» tālruņu, kas gan ir vien par 1% vairāk nekā pirms gada.

Uzņēmums norāda, ka jaunākais viedtālruņa «iPhone» modelis - «iPhone X» - ceturksnī bijis populārākais no viedtelefoniem, neskatoties uz to, ka tas ir par vairākiem simtiem dolāru dārgāks salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem.

Tikmēr «Apple» ienākumi no aplikāciju veikala, mūzikas abonementiem un citiem pakalpojumiem ceturksnī pieauguši par 31% - līdz 9,5 miljardiem dolāru, kas uzņēmumam ir rekordaugsts līmenis.

Jaunākie finanšu rezultāti palielinājuši «Apple» akcijas vērtību, uzņēmumam sperot vēl vienu soli tuvāk vēsturiskajam sasniegumam ar viena triljona dolāra tirgus vērtību.

Komentāri

Pievienot komentāru