Apple iepazīstina ar iOS7 un dodas cīņā par mūzikas straumēšanas tirgu

2013. gada 11. jūnijs plkst. 9:50
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV tehnoloģiju kompānija Apple iepazīstinājusi ar jaunāko operētājsistēmu iOS7, kā arī ar mūzikas straumēšanas pakalpojumu iTunes Radio.

Operētājsistēma piedzīvojusi dizaina izmaiņas. Mobilajā versijā pārveidoti vizuālie elementi, kā arī pārzīmētas lietojumprogrammu ikonas. Apple dizaina grupas vadītājs Džonijs Īvs (Jony Ive) norādīja, ka operētājsistēmas izstrādes mērķis bijis to padarīt «tīrāku» un «izcelt» lietotāju saturu. Līdzīgas izmaiņas piedzīvojusi arī operētājsistēmas versija, kas paredzēta Mac datoriem OS X Maverick. Paredzēts, ka operētājsistēma tirdzniecībā nonāks 2013. gada otrajā pusē.

Pakalpojums iTunes Radio tikmēr piedāvā lietotājiem piekļuvi mūzikas kanāliem, kurus var pielāgot atkarībā no klausīšanās vēstures iTunes. Izmantojot pakalpojumu, iespējams klausīties arī atsevišķas dziesmas, kuras nav lietotāja īpašumā, ieskaitot pat vēl atklātībā neizlaistas un ekskluzīvas, vēsta BBC.

Apple uzskata, ka minētais pakalpojums lietotājiem ļaus atklāt jaunus izpildītājus, un kompānija centīsies veicināt dziesmu iegādi, kuras iepatīkas lietotājam, ar tās tiešsaistes veikala starpniecību. iTunes Radio ir tiešs konkurents tādiem pakalpojumiem kā Last.fm, Pandora, Spotify u. c. Salīdzinoši nesen tehnoloģiju kompānija Google nāca klajā ar līdzīgu pakalpojumu – Play Music All, kas paredzēts Android ierīcēm. Atšķirībā no daudziem citiem, Apple iTunes Radio lietotājiem piedāvā izmantot arī bez maksas – atskaņojot reklāmas.

Analītiķi jau pieļāvuši, ka Apple iTunes Radio nozarē varētu kļūt par ietekmīgu spēlētāju, jo kompānijas pakalpojumam iTunes ir aptuveni 575 miljoni kontu.

«Liela daļa digitālās mūzikas lietotāju to iegādājas, izmantojot Apple tiešsaistes veikalu. Daudzi nozarē uzskata, ka spēcīgāka kļūst jauna tendence – ierasto lejupielādi aizstāj mūzikas straumēšana. Apple ir piesaistījusi lielu sabiedrības daļu, kuru var pārliecināt izmantot jauno pakalpojumu,» sarunā ar BBC sacīja mūzikas portāla biznesa redaktors Kriss Kūke (Chris Cooke).

Laika posmā no šā gada janvāra līdz martam, Apple visā pasaulē piegādājusi 37,4 miljonus iPhone viedtālruņu, liecina analītiķu aplēses.

Tāpat Apple demonstrējusi jaunāko Mac Pro galddatoru. Ierīce no saviem priekšgājējiem atšķiras ar būtiski izmanītu dizainu – Mac Pro pārtapis par cilindru, kurā sastāvdaļas izveidotas prizmas veidā. Ierīce tirdzniecībā parādīsies tikai gada beigās.

Dalies ar šo rakstu