Apple iPhone un iPod Touch lietotājiem kompensācijās izmaksās 53 miljonus

2013. gada 12. aprīlis plkst. 14:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Apple piekritusi maksāt 53 miljonus ASV dolāru lielas kompensācijas, lai panāktu izlīgumu ASV Kalifornijas štatā notiekošajā tiesvedībā, kurā tika izmeklēta tehnoloģiju kompānijas iPhone un iPod Touch garantijas noteikumu nepildīšana ASV.

Kompensācijas saņems vairāki tūkstoši Apple klientu, kuru ierīces kompānija bija atteikusies labot, neskatoties uz spēkā esošo garantijas līgumu. Apple savu atteikšanos pamatoja ar to, ka īpašnieki paši sabojājuši savas ierīces. Tā, piemēram, kompānijas speciālisti, atklājot baterijas uzlādes indikatora darbības traucējumus, apgalvojuši, ka ierīcē iekļuvis ūdens un atteikušies veikt bezmaksas remontu.

Piekrišana maksāt kompensācijas gan nav likusi kompānijai atzīt savu vainu notikušajā. Apple klienti, kuriem ierīces remonts tika atteikts, kompensācijās saņems līdz 200 ASV dolāriem.

Kalifornijas štatā patlaban tiek izskatīta arī cita apsūdzība pret Apple, kuras iesniedzēji norāda, ka kompānija ar saviem jaunākajiem Retina monitoriem maldina sabiedrību. Apple monitorus reklamē kā ārkārtīgi kvalitatīvus, taču nepiebilst, ka ar monitoru displeju izgatavošanu nodarbojas kompānijas LG un Samsung.

Db.lv jau vēstīja, ka tehnoloģiju kompānija Apple aizvadītā gada pēdējo ceturksni noslēgusi ar peļņu 13,1 miljarda ASV dolāru apmērā, kā arī minētajā laikā spējusi par 28% audzēt iPhone  un par 48% iPad pārdošanas apjomus. Salīdzinot ar gadu iepriekš, Apple peļņa augusi par nepilnu vienu miljardu ASV dolāru.

Gada pēdējā ceturksnī Apple spējusi nodrošināt rekordaugstu ienākumu apjomu. Salīdzinot ar attiecīgu ceturksni pirms gada, Apple ienākumi auguši par 18%, sasniedzot 54,5 miljardus ASV dolāru.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām