Apple Japānā iesniedz iWatch zīmola reģistrācijas pieteikumu

2013. gada 02. jūlijs plkst. 10:25
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple Japānā iesniegusi iWatch zīmola reģistrācijas pieteikumu, lai tādējādi aizsargātu savu topošo produktu – ap roku nēsājamu viedierīci.

Japānas patentu birojam iesniegtais Apple pieteikumus aptver datorus, to perifērijas iekārtas un rokas pulksteņus, aģentūrai Reuters atklāja biroja pārstāvis. Patlaban nav zināms, cik ilgi tiks izskatīts Apple pieteikums. Savukārt pati kompānija atteikusies sniegt komentārus.

Jau iepriekš vairākkārt izskanējušas runas par to, ka Apple plāno nākt klajā ar viedu rokas pulksteni. Pirms mēneša kompānijas izpilddirektors Tims Kuks pavēstīja, ka «apģērbjamas tehnoloģijas» nākamais attīstības solis.

Viņš gan arī atzina, ka ir skeptisks par Google topošo paplašinātās realitātes produktu Google Glass. «Neviens nekad nepārliecinās cilvēku, kurš nekad nav valkājis brilles vai kuram nekad nav piederējis rokas pulkstenis, ka viņam tāds ir nepieciešams,» sacīja T. Kuks.

«Valkājamu tehnoloģiju» izstrāde tiek uzskatīta par nākamo soli, kuru spers kompānijas, lai uzrunātu patērētājus, jo viedtālruņi pamazām zaudē spējas pārsteigt un atstāt ietekmi uz investoru un pircēju prātiem.

Db.lv jau vēstīja, ka Google izstrādā arī spēļu konsoli, kas darbosies izmantojot Android operētājsistēmu. Tāpat Google gatavojoties nākt klajā Android rokaspulksteni un Nexus Q izklaides platformu, kas apliecina, ka kompānija vēlas nostiprināties arī citās tirgus nišās un dot pretstatu Apple, kura arī nodarbojas ar dažādu, ārpus ierastā viedtālruņu un planšetdatoru segmenta, ierīču izstrādāšanu.

Tehnoloģiju kompānijas sākušas interesēties par šādām un līdzīgām tehnoloģijām, kas ļauj tām iekarot jaunas tirgus nišas ārpus ierastajām.

Valkājamas ierīces, kas apkopo informāciju par lietotāja ķermeni, kā arī spēj automātiski datus apstrādāt, ar laiku var pilnībā aizstāt viedtāruņus, uzskata atsevišķi analītiķi. Citi tikmēr uzskata, ka šādas ierīces nekad nespēs uzrunāt vidējo patērētāju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām