Apple patentē «viedkurpes»

2013. gada 28. janvāris plkst. 13:29
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple patentējusi «viedkurpes» - apavus, kuri aprīkoti ar speciāliem sensoriem, kuri seko kurpju stāvoklim un to īpašnieku brīdina par nepieciešamību pēc jauna pāra.

Reģistrētā patenta aprakstā teikts, ka kurpes nodrošina kājai komfortu un aizsardzību, kas samazinās apavus nonēsājot. Dažbrīd apavi var arī neizskatīties ilgi valkāti, tomēr vairs nespēj nodrošināt aizsardzību kājai, kas var novest pie ievainojumiem.

Apple kurpēs sensori paredzēti zolē, kur tie seko līdzi spiediena izmaiņām, lai noteiktu brīdi, kad apavi ir pārlieku nonēsājušies un vairs nespēj pasargāt valkātāja pēdu. Informāciju par apavu stāvokli un brīdinājumu par nepieciešamību iegādāties jaunu, varēs saņemt arī iOS viedtālrunī.

Patentā aprakstīta sporta kurpe, kurai pievienotas trīs elektroierīces – apava «nonēsātības pakāpes mērītājs», procesors, kurš apstrādā mērītāja datus un skaņas signāls, kas informē lietotāju. Kā enerģijas avots paredzēts iebūvēta baterija vai mehānisks elektrības ģenerators.

Apple jau iepriekš reģistrējusi patentus, kuri apraksta apavus un apģērbus ar tehnoloģiskiem uzlabojumiem. Pērn Apple patentēja sistēmu, kas ļauj apģērbam sazināties ar viedtālruni iPhone, lai atgādinātu par nepieciešamību apmeklēt sporta zāli.

Šādi Apple patenti jau pagātnē uzjundījuši baumas, ka kompānija izgatavo «apģērbjamas ierīces», kas var sekot līdzi lietotāja fiziskajam stāvoklim, aktivitātēm un citiem personīgiem datiem.

Tirgus analītiķu kompānijas Piper Jaffary eksperts Džīns Munsters apgalvo, ka Apple jau pavisam drīz tirdzniecībā piedāvās preces, kas būs apģērbjamas. Viņš arī pieļāva, ka tuvāko desmit gadu laikā šādi apģērbu – datoru hibrīdi aizstās iPhone un citus viedtālruņus.

Iepriekš izskanēja, ka Apple un Intel uzsākušas darbu pie speciāla rokas pulksteņa veidošanas, kas būs aprīkots ar skārienjūtīgu ekrānu un būs savienojams ar iOS viedtālruņiem. Tāpat izskanējusi informācija, ka Apple strādā pie tā sauktās paplašinātās realitātes brillēm, līdzīgām, kā lielu interesi ieguvušajām Google Glasses.
 

Dalies ar šo rakstu