Apple peļņa samazinās, neņemot vērā iPhone pārdošanas apjomu kāpumu

2013. gada 29. oktobris plkst. 9:16
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Amerikāņu tehnoloģiju kompānijas Apple peļņa šā finanšu gada ceturtajā ceturksnī veidoja 7,5 miljardus ASV dolāru, pārspējot analītiķu prognozes, vēsta BBC.

Lai arī peļņa ir lielāka nekā prognozēts, tā turpina lejupslīdi – šis ir trešais ceturksnis pēc kārtas, kad Apple peļņa, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, samazinās. Turklāt peļņas izaugsmi nav spējis uzlabot arī iPhone pārdošanas apjomu kāpums 26% apmērā.

Gada griezumā Apple ieņēmumi ir sarukuši pirmo reizi kompānijas vēsturē. Ieņēmumi sarukuši līdz 37 miljardiem ASV dolāru.

Tajā pašā laikā Apple vadītājs, komentējot finanšu rezultātus, pauda, ka «bizness ir stiprāks nekā jebkad». Analītiķi gan paredz turpmāku peļņas kritumu.

Apple prognozes ir nākamgad ieņēmumos gūt 55 – 58 miljardus ASV dolāru.

Apple jaunāko viedtelefonu – iPhone 5s un iPhone 5c – pārdošanas apjomi liecina, ka šīs ierīces nav palikušas nenovērtētas Ķīnas tirgū. Ieņēmumi Ķīnas reģionā, ieskaitot Taivānu, pieauga par 24%. Kopumā pasaulē Apple pirmajā nedēļas nogalē - kopš jaunie iPhone kļuva pieejami - pārdeva deviņus miljonus šo ierīču.

Jāatgādina, ka iPhone oficiālie pasūtījumi Latvijā tiek pieņemti kopš pagājušās nedēļas piektdienas, un tos pieņem Latvijas Mobilais telefons (LMT). Tikmēr Capital iPhone tirdzniecību Latvijā uzsāka jau oktobra sākumā. Viedtālruņus uzņēmums sācis tirgot tirdzniecības centra Riga Plaza telpās esošajā CapitalCity Apple Premium Reseller veikalā. Kā novēroja Db.lv, pretēji tendencēm pasaules lielākajās pilsētās, Apple cienītāji Latvijā rindas pie veikaliem, kur atrodami jauni Apple viedtālruņi, neveidoja.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām