Apple pirkstu nospiedumu lasīšanas tehnoloģiju uzlauž divu dienu laikā

2013. gada 23. septembris plkst. 12:40
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Grupai vāciešu hakeru izdevies uzlauzt kompānijas Apple jaunākā iPhone 5s pirkstu nospieduma nolasīšanas tehnoloģiju Touch ID tikai divas dienas pēc tam, kad viedtālrunis nonāca tirdzniecībā.

Apple iepriekš apgalvoja, ka pirkstu nospieduma nolasīšana ļaus ierīces labāk pasargāt no zagļiem un nevēlamām personām. Patlaban šis apgalvojums vēl nav apstiprināts, taču, ja izrādīsies patiesība, tas kļūs par nopietnu apkaunojumu Apple.

Pirkstu nospiedumu nolasīšanas tehnoloģiju uzlauzt esot izdevies Vācijas hakeru grupējumam Chaos Computer Club (CCC), sarunā ar Reuters atzinuši iPhone drošības speciālisti. Viens no viņiem – Čārlijs Millers - «iOs hakera rokasgrāmatas» autors, norādījis, ka vāciešiem izdevies pilnībā sagraut pirkstu nospieduma nolasīšanas aizsardzības sistēmu. «Tas pilnībā paver jaunas iespējas hakeriem,» uzsvēris Č. Millers.

Pats grupējums norāda, ka uz Touch ID uzlaušanu to pamudinājis Apple apgalvojums, ka tas būs sarežģīts un grūts pasākums. «Pirkstu nospiedumus nevajadzētu izmantot, lai padarītu kaut ko drošāku. Tos jūs atstājat visur, un ir ārkārtīgi viegli veidot to kopijas,» sacījuši CCC pārstāvji. Hakeri uzlauzt iPhone 5s aizsardzības sistēmu pamanījušies, izveidojot mākslīgu pirkstu nospieduma atveidojumu. Pirkstu nospiedums ticis nofotografēts un pēc tam izdrukāts uz caurspīdīgas lapas, kas tālāk izmantota kā veidne.

Apple Touch ID jaunieviesums ļauj lietotājiem atbloķēt savas ierīces vai izdarīt pirkumus iTunes pakalpojumā ar pirksta nospieduma palīdzību. Tehnoloģija izmanto safīra kristālu.

Aizvadītajā nedēļā tika izveidota interneta vietne, kurā tika vākti ziedojumi pirmajiem hakeriem, kas uzlauzīs iPhone 5s pirkstu nospiedumu lasīšanas tehnoloģiju. Kampaņas sponsori norādījuši, ka zina par vāciešu paveikto, tomēr vēlas saņemt plašāku izskaidrojumu, pirms piešķirt naudas balvu.

Db.lv jau vēstīja, ka Apple prezentējusi divas jaunākās viedierīcies - «zelta» iPhone 5s, kas aprīkots ar pirkstu nospiedumu atpazīšanas drošības sistēmu, kā arī iPhone 5C. 

iPhone 5s darbojas, izmantojot iOS 7 operētājsistēmu, un tam ir 64 bitu A7 procesors, savukārt viedtelefona dizains atgādina priekšteča iPhone 5 izskatu. 16 GB iPhone 5s modelis maksās199 ASV dolāru, 32 GM modelis – 299 ASV dolārus, bet 64 GB modelis – attiecīgi 399 ASV dolāru.

Dalies ar šo rakstu