Viedierīces

Apple tirgus vērtība pirmo reizi ASV vēsturē pārsniedz 700 miljardus dolāru

LETA--BLOOMBERG, 26.11.2014

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV informācijas tehnoloģiju gigants Apple Inc., kas jau ir pasaulē lielākais uzņēmums tirgus kapitalizācijas ziņā, trešdien sasniedzis vērtību 700 miljardu dolāru apmērā.

Apple akciju cena Ņujorkas fondu biržā rīta tirdzniecības sesijā pieauga līdz 119,75 dolāriem, kopējo tirgus vērtību palielinot virs 702 miljardiem dolāru, kas ir visu laiku augstākais līmenis, ko jebkad sasniegusi ASV kompānija.

Tirdzniecības sesijas turpinājumā Apple akciju cena nokritās līdz 117,6 dolāriem, uzņēmuma tirgus kapitalizācijai veidojot 690 miljardus dolāru, kas joprojām ir par aptuveni 1,7 reizēm vairāk salīdzinājumā ar pasaulē otru lielāko uzņēmumu - ASV naftas gigantu - ExxonMobil.

Investoru uzticība Apple kāpumu piedzīvo jau kopš septembra, kad kompānija prezentēja jaunos viedtelefonu iPhone modeļus, kam oktobrī sekoja nākamās paaudzes planšetdatoru iPad modeļi.

Apple akciju vērtība šogad pieaugusi jau par 47%, un uzņēmums gadu varētu noslēgt ar kāpumu jau sesto gadu pēc kārtas, kas būtu visu laiku ilgākais izaugsmes periods.

Komentāri

Pievienot komentāru