Apšauba Uzņēmumu reģistra lietderību

2011. gada 02. marts plkst. 11:32
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumu reģistrs esot izsmēlis savas funkcijas un tas būtu likvidējams, savukārt tā funkcijas varētu nodot vairākiem uzņēmējiem, uzskata Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA).

Tā savā paziņojumā norāda, ka izvēlētie uzņēmēji funkcijas, ko nosaka likums, veiks daudz efektīgāk, veiksmīgāk, ar daudz mazāku darbinieku skaitu un izmaksām.

Uzņēmēji spēšot īsā laikā organizēt likumā noteikto personu reģistrāciju, uzskaiti, kontroli un apkalpošanu. LIDA arī atzīmē, ka valstij nav jānodarbojas ar tām funkcijām, kuras var veikt privātuzņēmumi.

Arodbiedrība uzsver, ka Uzņēmumu reģistrs nav spējis sakārtot likumu Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru un vēl arvien turpina strādāt ar PSRS laikā izstrādāto likumu, kurš novecojis tiesiski, morāli un vēsturiski.

«Līdz pat šim brīdim reģistrs nav sniedzis sabiedrībai paskaidrojumus par nekvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu, par pieļautām kļūdām, par arvien biežāk notikušajiem uzņēmumu nozagšanu, izlaupīšanu, par parakstu viltojumiem, iesniedzot dokumentus, kurus apstiprina Uzņēmumu reģistra notāri un cita veida pārkāpumiem un būtiskiem trūkumiem,» teikts LIDA paziņojumā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām