Apstāties ir tas pats, kas kāpties atpakaļ

2016. gada 18. janvāris plkst. 10:49
Autors: Lāsma Vaivare
Dalies ar šo rakstu

Vismaz viena, varbūt vairākas jaunas degvielas uzpildes stacijas – tāds ir lielākā vietējās izcelsmes degvielas tirgotāja a/s Virši-A šī gada plāns, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Jaunas, tīklā lielākās degvielas uzpildes stacijas (DUS) uzbūvēšana Salaspilī, virkne modernizētu DUS, staciju pārpirkšana no konkurentiem, sadarbības sākšana ar vairākiem citiem tirgus spēlētājiem, tostarp Igaunijas a/s Olerex, kas vērsta uz lielāku priekšrocību radīšanu klientiem – Virši-A pēdējā laikā kļuvuši ievērojami redzamāki. «Divas reizes Konkurences padome aizliedza pārdot uzņēmumu, kad lielie tirgus spēlētāji izteica piedāvājumu to iegādāties, pēc tam nolēmām – jāsāk straujāk attīstīties,» DB ar smaidu sejā saka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem Jānis Riekstiņš. Viņš piekrīt – šobrīd uzņēmums attīstās straujāk nekā iepriekš. «Ir jāmācās no savām kļūdām un dzīves. Pēc krīzes par finanšu direktoru pieaicinājām cilvēku, kurš iepriekš strādāja bankā, tas palīdzēja sakārtot biznesu,» viņš atzīst.

Kompānija dibināta 1995. gadā, līdz šim saglabājot ne vien darbības jomu, bet arī faktiski nemainīgu īpašnieku komandu. «Vajadzēja ģimeni nodrošināt,» tik vienkāršs ir J. Riekstiņa stāsts par kompānijas dibināšanu. Viņš strādājis par galveno enerģētiķi kolhozā Aizkrauklē. Tobrīd aktuāls bija jautājums par kolhoza nodrošināšanu ar degvielu, un viņš kolhoza valdes priekšsēdētājam izteicis piedāvājumu nomāt vietējo degvielas uzpildes staciju un apgādāt kolhozu. Bizness sākts trijatā, pēcāk pievienojās vēl divi akcionāri. Vai divdesmit gadu laikā nav mainījušies katra indivuduālie mērķi, ambīcijas? «Galvenais ir spēja pašiem mainīties, jo vide ir ļoti strauji mainījusies. Deviņdesmito gadu beigās sieva studēja psiholoģiju un man vienu brīdi bija sajūta, ka es ne nu gluži netieku līdzi, bet... Un es arī aizgāju uz kursiem. Tur man jautāja – ko tu gribi sasniegt, kāpēc esi atnācis? Es, vecis, – kā es tā pateikšu...Teicu – tas nepieciešams uzņēmuma attīstībai. Taču, godīgi sakot, šīs zināšanas man deva citu skatījumu uz lietām, sapratni, ka jāmainās pašam un jāiet tālāk, ka apkārtējos nevari mainīt,» viņš vaļsirdīgi atbild.

Visu rakstu Apstāties ir tas pats, kas kāpties atpakaļ lasiet 18. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds