Apstiprināta lidostas Rīga padome

2007. gada 24. janvāris plkst. 17:23
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Apstiprināta VAS Starptautiskās lidostas Rīga (lidosta) padome, par kuras priekšsēdētāju iecelts Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols, Db.lv informēja Satiksmes ministra Aināra Šlesera padomnieks Lauris Dripe.

Padomes sastāvā apstiprināti arī satiksmes ministrijas (SM) Aviācijas departamenta direktors Arnis Muižnieks, SM valsts sekretāra vietnieks Andulis Židkovs, Dainis Liepiņš, Arnis Pļaviņš, Vineta Šnore un Bruno Treimanis.

Lidostas padomes sastāvs ar A.Ozolu esot pastiprināts apzināti, ņemot vērā viņa pieredzi un zināšanas tieši investīciju un attīstības jautājumos, Eiropas savienības līdzekļu apguves jomā, kā arī citās lidostai būtiskās lietās.

Tāpat Satiksmes ministrija uzskata, ka lidosta nākotnē var gūt arī lielākus ieņēmumus no uzņēmējdarbības, kas nav tieši saistīta ar aviācijas pakalpojumu sniegšanu un strādājot pie lidostas attīstības plāna LIAA direktors šo procesu veicinās.

SM esot gandarīta, ka A.Ozols ir piekritis strādāt šajā amatā, jo viņa ieguldījums var būt ievērojams pirms ambiciozā lidostas attīstības plāna uzsākšanas. A.Ozols uzskata, is amats viņam ir izaicinājums, īpaši ņemot vērā valdības deklarācijā apstiprināto lidostas attīstbas plānu, kurš paredz tuvāko gadu laikā sasniegt lidostā 10 miljonu, bet nākotnē plānojot lielāku pasažieru apgrozījumu.

"Uzskatu, ka, aktīvi strādājot, lidostai ir pa spēkam sasniegt šos mērķus, turklāt lidostai jākļūst par visas valsts ekonomikas attīstības instrumentu. Ja mēs Latviju un Rīgu saredzam kā reģiona uzņēmējdarbības un finanšu centru, kā arī iecienītu tūrisma galamērķi, tad mums jau tuvākajā laikā jāapstiprina lidostas attīstības plāns, kas ļautu pēc iespējas ātrāk virzīties uz priekšu," uzskata LIAA direktors.

Tāpat A.Ozols norāda, ka lidostai jānodrošina veiksmīgs operatīvai darbs, veicinot pēc iespējas vairāk tiešo maršrutu atklāšanas, kā arī aktīvi jāstrādā pie tranzīta plūsmas veicināšanas, kas nākotnē kļūs par nozīmīgu lidostas pasažieru apgrozījuma pieauguma nodrošināšanas instrumentu.

Andris Ozols ir pārliecināts, ka, ieņemot šo amatu, sekos auglīga lidostas un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras sadarbība, kas būs papildus ieguvums gan lidostai, gan valstij kopumā.

Dalies ar šo rakstu