Apstrādes rūpniecība turpina priecēt

2012. gada 03. augusts plkst. 13:46
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Jūnijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada sesto mēnesi, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 5,4%. Tajā skaitā apstrādes rūpniecībā – par 8,1%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 16,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinājumam – mēnesi iepriekš apstrādes rūpniecība demonstrēja lēnāku izaugsmi, tai gada izteiksmē sasniedzot 7,3%, kamēr rūpniecības nozarē ieskaitīto komunālās saimniecības nozaru pieauguma temps sasniedza 2,4%, bet ieguves rūpniecības nozares apjoms bija sarucis par 3,9%

Lielākais produkcijas pieaugums apstrādes rūpniecības nozarēs bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 53,3%, metālu ražošanā – par 34,7% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 32,6%. Savukārt samazinājums bija farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 30,4%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 19,1% un gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 11,9%.

2012. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2012. gada pirmo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 1,8%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0.9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,7%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija samazinājums par 0,6%.

2012. gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 5,1%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 8%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 4,9%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām