Apstrādes rūpniecības apgrozījums pieaudzis par 10,4%

2011. gada 10. oktobris plkst. 16:25
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šī gada augustā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem ir pieaudzis par 10,4%. Vietējā tirgū apstrādes rūpniecības apgrozījums palielinājies par 15,7% un eksportā – par 4,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Apstrādes rūpniecības apgrozījuma pieaugumu galvenokārt nodrošināja trīs apakšnozares – pārtikas produktu ražošana, kokapstrāde un metālapstrāde.

Rūpniecības apgrozījuma indekss raksturo ikmēneša rūpniecības preču un pakalpojuu tirgus pieprasījuma attīstību.

Ievērojams pieaugums augustā vērojams iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – tas vietējā tirgū pieaudzis par 12,3%, bet eksportā pieaugums ir bijis 2,2 reizes, kopumā – par 68,7%. Citu transportlīdzekļu ražošanas pieaugums gan eksportām gan vietējā tirgū bija 40,4%.

Augustā, salīdzinot ar jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem ir samazinājies par 1,2%, tai skaitā eksportā – par 2,6%, bet vietējā tirgū bija vērojams piaugums par 0,2%. Apstrādes rūpniecības apgrozījuma kritumu Centrālā statistikas pārvalde skaidro ar apgrozījuma samazinājumu gan vietējā, gan eksporta tirgū pārtikas produktu ražošanas nozarē, citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē un iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas nozarē.

Dalies ar šo rakstu