Apsver iespēju Augstākās tiesas tiesnešus meklēt atklātā konkursā

2011. gada 20. aprīlis plkst. 15:35
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Plānots, ka tiesnešu amata kandidātu atlase visu līmeņu tiesās, tai skaitā Augstākajā tiesā, turpmāk varētu notikt atklātā pretendentu konkursā.

Šādu priekšlikumu atbalstījusi arī Tieslietu padome, kura, pēc Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas lūguma, apsprieda viedokli par likumprojektu grozījumiem likumā «Par tiesu varu» pirms trešā lasījuma.

Tieslietu padome neatbalsta iespēju kādai personai kandidēt uz Augstākās tiesas tiesneša amatu pēc padomes priekšlikuma, jo tā būtu viena kandidāta priekšrocība. Tieslietu padome uzskata, ka bijušie Satversmes tiesas tiesneši, starptautiskās tiesas tiesneši vai pārnacionālās tiesas tiesneši drīkst pretendēt uz tiesnešu amatiem visu līmeņu tiesās bez īpaša Tieslietu padomes priekšlikuma.

Likumprojektā paredzētas tiesības uz Augstākās tiesas tiesneša amatu kandidēt personai, kura ilgstoši un priekšzīmīgi strādājusi juridiskajā specialitātē. Šādu normu Tieslietu padome gan neatbalstīja, norādot, ka iztrūkst kritēriju šādu personu noteikšanai.

Tieslietu padome arī uzskata, ka nesamērīgi augsts, neatbilstošs faktiskajai situācijai un tādēļ atceļams ir šobrīd likumā noteiktais 40 gadu minimālā vecuma cenzs Augstākās tiesas tiesneša amata kandidātam, īpaši situācijā, kad visus Augstākās tiesas tiesneša amata kandidātus paredzēts izvērtēt konkursa kārtībā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām