Internets

Aptauja: Latvijā darba laikā sociālos tīklus neizmanto

Lelde Petrāne, 26.07.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Speciālistu darba portāla cvmarket.lv veiktajā aptaujā uz jautājumu «Vai Jūs slēpjat no sava priekšnieka, ka darba laikā apmeklējat sociālos tīklus?» 40% no visiem respondentiem atbildēja, ka darba laikā sociālos tīklus neapmeklē vispār, savukārt 25% atzīmēja, ka dara to ļoti reti, turklāt tikai pauzēs, kad atpūšas no pienākumu veikšanas.

Aptaujā piedalījās 280 respondenti un tikai 1% norādīja, ka šo faktu no sava darba devēja slēpj, jo darba laikā izmantot sociālos tīklus ir aizliegts.

Cvmarket.lv pārstāvis Kristaps Kolosovs uzskata: «Šie ir labi rādītāji, pēc kuriem var novērtēt arī darbinieku produktivitāti. Ja gandrīz puse no aptaujātajiem norāda, ka sociālos tīklus darba laikā neizmanto, ir skaidrs, ka viņi savus pienākumus veic ātrāk un atpūtas pauzes, iespējams, velta neformālai sarunai ar kolēģiem.»

Ņemot vērā, ka 11% aptaujāto neuzskata, ka šādas darbības būtu jāslēpj, K. Kolosovs saka: «Darba ņēmēji ar sociālo tīklu caurskatīšanu zaudē uzmanību un laiks, lai atkal ieietu ritmā ir visai ilgs. Tādā veidā vienas darbadienas laikā darbinieks var izšķērdēt vairāk nekā stundu, kuras laikā būtu jāveic tiešie pienākumi.»

15% respondentu faktu par sociālo tīklu apmeklēšanu darba laikā neslēpj, jo ir pārliecināti, ka priekšniekam ir svarīgs darba rezultāts, nevis process. «Pirmkārt, mums jāsaprot, ka vislielāko ļaunumu nodarām paši sev, jo vienlaicīgi lasīt jaunākās ziņas Facebook.com un komunicēt ar klientu pa tālruni ir neiespējami. Darba rezultāts pats no sevis nerodas, tāpēc pienākums būs jāveic tik un tā, kas pēc tam atspoguļosies ieguldītajās stundās un varbūt pat atalgojumā,» uzskata K. Kolosovs.

Komentāri

Pievienot komentāru