Aptauja: Latvijas iedzīvotāju iekārotākā dāvana Ziemassvētkos ir elektroniskā ierīce ar piekļuvi internetam

2013. gada 16. decembris plkst. 14:33
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

64% Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkos vēlētos saņemt elektronisku ierīci ar piekļuvi internetam – klēpjdatoru vai viedtelefonu, liecina Inbox Polls aptaujas rezultāti.

15% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka justos laimīgi, ja Ziemassvētku vecītis viņiem svētkos atnestu jaunu televizoru, bet 22% gribētu cita veida dāvanas.

Ja dāvanas cena nebūtu šķērslis, 28% aptaujas dalībnieku norādīja, ka saviem tuviniekiem dāvinātu kādu portatīvo elektronisko ierīci ar piekļuvi internetam. Desmitā daļa respondentu vēlētos savus mīļos iepriecināt ar jaunu televizoru, 5% - ar apģērbu, bet lielākā daļa jeb 35% aptaujāto tuviniekiem dāvātu biļetes uz koncertu vai teātri. 21% aptaujas dalībnieki  pauda, ka izvēlētos kāda cita veida dāvanu.

Viedtelefonu lietotāju skaits ir sasniedzis 290 tūkstošus jeb 27% no kopēja operatora Tele2 klientu skaita. Salīdzinājumam –  2009. gadā Tele2 tīklā viedtelefonu lietotāju skaits bija 10 tūkstoši jeb 1% no kopējā klienta skaita. Planšetdatoru lietotāju skaits ir 100 tūkst. jeb 5% no iedzīvotāju skaita. Planšetdatoru pārdošana šogad pieaugusi divas reizes, salīdzinot ar pagājušo gadu, liecina uzņēmuma dati.

Savukārt SIA Bite Latvija pārstāvji atzīst, ka ik decembri pārdoto tālruņu apjoms pieaug divas vai trīs reizes, salīdzinot ar novembri.

Dalies ar šo rakstu